Mariborčani napolnili mrežo Kapfenberga

Prva liga 24. Jan 201715:53 > 16:02
NK Maribor/Facebook

Maribor je odigral tretjo tekma v zimskem pripravljalnem obdobju. Po dvobojih v Lendavi in Zalaegerszegu v Moravcih, so tokrat odigrali tekmo na umetni travi v Mariboru. Nasprotnik je bil avstrijski drugoligaš Kapfenberg.

Mariborčani so tekmo dobili z zanesljivih 5:0, večino dela pa so opravili že v prvem polčasu, v katerem so dosegli kar 4 gole. Mrežo gostov je v 16. minuti načel Dare Vršič, za 2:0 je zadel Rodrigo Defendi, ki je v gol pospravil odbitek. Tretji gol je padel po enajstmetrovki, ki jo je realiziral Vršič, tik ob koncu polčasa pa so si četrti gol Avstrijci zabili sami. V sredino je podal Mitja Viler, Meusburger pa je žogo preusmeril za hrbet svojega vratarja.

V drugem polčasu je Darko Milanič opravil kar devet menjat, Mariborčani pa so vseeno nadaljevali z dobro in kombinatorno igro v težkih razmerah. Za 5:0 je zadel Milivoje Novaković, ki je izkoristil podajo Luke Uskokovića.