Napaka Vidmarja, dvojček Kronavetra, prvi poraz Hadžića

Prva liga 28. Sep 201916:53 > 16:57
NK Maribor/Twitter

Drugi letošnji večni derbi med Olimpijo in Mariborom v Stožicah se je končal z zmago aktualnih prvakov s 4:2, čeprav je bilo še ob izteku rednega dela izid izenačen (2:2). Za veselje vijoličastih je bil z dvema zadetkoma, tudi tretjim, ki je odločil večni derbi, najzaslužnejši Rok Kronaveter.

NK Olimpija Ljubljana

Drugi večni derbi je ponudil šest zadetkov in igro v valovih. Maribor je povedel že v 1. minuti in hitro podvojil vodstvo, nato se je Olimpija uspela vrniti, v zaključku pa so znova dvakrat zadeli vijoličasti, ki so se na vrhu lestvice točkovno izenačili z večnimi rivali, a jih prehiteli zaradi boljše razlike v golih.

Odločilni trenutek srečanja v Stožicah se je zgodil v 93. miuti, ko je Nejc Vidmar slabo posredoval ob povratni podaji Erica Boakeyja, kar je izkoristil nekdanji zmaj Rok Kronaveter in z drugim zadetkom poskrbel za prvi poraz Safeta Hadžića na večnih derbijih. Piko na i vijoličastemu rajanju v Ljubljani je le nekaj trenutkov kasneje postavil Rudi Požeg Vancaš, ki je s pridom izkoristil podajo Kronavetra z desne strani.

Gostje bi si težko zaželeli boljšega začetka, saj je Dino Hotić že v prvi minuti s predložkom iz desne strani zaposlil Luko Zahovića, ki je z glavo zadel ob nekoliko prepočasnem Vitalijsu Maksimenku. V 16. minuti nova podaja Hotića, v vlogi eksekutorja pa se je tokrat pred Vidmarjem izkazal Kronaveter. Mariborčani bi v naslednjih minutah lahko še povišali svoje vodstvo. Maksimenko je v 24. minuti z glavo sprva na golovi črti izbil strel Zahovića, dve minuti kasneje pa je bil njegov zadetek razveljavljen po predhodnem igranju Hotića z roko.

Olimpijo je v igro vrnil Luka Menalo. Ob prvi konkretnejši akciji zmajev na tekmi sta v kazenskem prostoru gostov v 33. minuti kombinirala Stefan Savić in Tomislav Tomić, Menalo pa je podajo slednjega v sredino izkoristil s približno desetih metrov. Domači so tudi po prihodu iz slačilnice iskali izenačenje in do njega prišli v 55. minuti. Nemanja Mitrović je v kazenskem prostoru za dres povlekel Mirala Samardžića, sodnik Nejc Kajtazović pa je najstrožjo kazen dosodil po posvetovanju s pomočnikom ob stranski črti. Odgovornost je prevzel Ante Vukušić, ki mu je Kenan Pirić prvi poizkus ubranil, pri odbiti žogi pa je bil brez moči.

Ko se je že zdelo, da se bo tudi drugi letošnji večni derbi končal brez zmagovalca, je znova udaril Kronaveter, delo pa je dokončal Vancaš.

Na drugi sobotni tekmi je Mura v Fazaneriji s 3:0 premagala Domžale. Za novo zmago izbrancev Anteja Šimundže sta zadela Amadej Maroša v 28. in 69. minuti ter Nino Kouter v 58.