Damjan Bohar se vrača v Slovenijo

Nogomet 17. Okt 202414:12 0 komentarjev
Damijan Bohar

Nekdanji slovenski reprezentant Damjan Bohar, za Slovenijo je zbral 16 nastopov, se po šestih letih vrača v Slovenijo. Do konca sezone se je dogovoril za sodelovanje s Koprom.

“Koper mi je ponudil to, kar potrebujem, dogovorili smo se v treh minutah. Prišel sem v organiziran klub z dobrim trenerjem, jaz pa se bom poskusil oddolžiti za zaupanje,” je ob podpisu pogodbe do konca sezone povedal Damjan Bohar, ki je nazadnje igral za poljski Zaglebie Lubin, Kopru pa se je pridružil kot prost igralec.

Otrok Mure je v Sloveniji igral še za Maribor, pri katerem je zbral kar 194 nastopov, iz Ljudskega vrata se je preselil v Zaglebie Lubin, ki ga je leta 2020 za skoraj milijon evrov prodal v Osijek.

Na Hrvaškem je zdržal dve sezoni, nato pa je ponovno sledila vrnitev na Poljsko k istemu klubu. V pretekli sezoni je za Zaglebie zbral 14 nastopov, dosegel je en zadetek.

Ne dolgo nazaj standardni član slovenske reprezentance

V dresu z nacionalnim grbom je zbral 16 nastopov ter dosegel en gol. Njegova zadnja mednarodna tekma je bila kvalifikacijska tekma za svetovno prvenstvo septembra 2021 proti Malti.

Bohar je edini gol za reprezentanco dosegel 6. septembra 2020 na drugi tekmi lige narodov v ligi C. Prav z njegovim golom v 28. minuti je Slovenija takrat premagala Moldavijo z 1:0.