Koprčani poglobili krizo Domžal in skočili na vrh lestvice (VIDEO)

Nogomet 24. Avg 202422:05 > 22:13 1 komentar
Oliver Bogatinov
Oliver Bogatinov. Foto: Aleš Fevžer

Nogometaši Domžal so v 6. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Kopru z 0:3 (0:1).

Domžale tudi po šestih krogih ostajajo edina ekipa v ligi brez zmage. Tudi Koper je bil zanje premočan tekmec na dvoboju, v katerem je Petar Petriško unovčil dve enajstmetrovki. Za Primorce je bila to četrta zmaga, s katero so se na vrhu lestvice točkovno izenačili z Muro, Domžalčani pa ostajajo pri zgolj točki in zadnjem mestu na lestvici.

Koprčani so imeli v uvodu tekme nekoliko več od igre, vendar posebnih nevarnosti za ena ali druga vrata ni bilo, v 19. minuti je sicer poskusil Fran Tomek, a tudi on neuspešno.

Pozneje so napadalneje zaigrali tudi domačini, ki so prišli do nekaj strelov, a so jih gostje večinoma dobro blokirali. Po znova mirnejšem obdobju je Rene Hrvatin v 41. minuti naredil prekršek nad Sandrom Jovanovićem v kazenskem prostoru, nakar je sledila enajstmetrovka. To je v 43. minuti zanesljivo izvedel Petar Petriško za 1:0.

So pa imeli Koprčani že v prvem polčasu smolo s poškodbami, iz igre sta predčasno morala Enej Marsetič in Wisdom Sule. Slednjemu se obeta prestop iz Kopra, polčas pa je končal v solzah.

So pa njegovi soigralci v 51. minuti podvojili prednost. Petriško je izvedel prosti strel z desne strani, iz bližine pa je nato zadel Maj Mittendorfer.

Domžale so se znašle v še večjih težavah v 56. minuti, ko je Morre Makadji kot zadnji igralec v kazenskem prostoru naredil prekršek nad Nikolo Burićem, dobil rdeči karton ter zakrivil novo najstrožjo kazen. To je v 61. minuti spet zanesljivo izvedel Petriško.

Kljub visokemu vodstvu so Koprčani v naslednjih minutah imeli še nekaj priložnosti, Domžalčani, pri katerih je vstopil tudi povratnik Haris Vučkić, pa niso našli pravega recepta za ogrožanje Metoda Jurharja.

Prav Vučkić je sicer v 76. minuti prišel do strela z roba kazenskega prostora, a je meril preveč po sredini. Omar El Manssouri je nekaj minut pozneje na drugi strani sprožil nevarneje, vendar je Ajdin Mulalić dobro posredoval.

Domžale bodo v 7. krogu v petek gostovale pri Nafti, Koper pa bo dva dni pozneje gostil Celje.