Zmaji neuspešno trli rumeni oreh (VIDEO)

Nogomet 11. Avg 202419:27 > 19:31 0 komentarjev
Prva liga Telemach 2024/25 football match, Round 4, between Domzale and Olimpija Ljubljana

Nogometaši Domžal in Olimpije so se v 4. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 0:0.

Strateg Domžal Erik Merdanović v dosedanjem poteku prvenstva po treh porazih ni bil posebej zadovoljen s predstavami svojih varovancev. Tokrat pa so ti poskrbeli za presenečenje, saj so favorizirani, a tokrat ne tako “krvoločni” Olimpiji odščipnili točko. Ljubljančani, ki so sicer imeli precej več strelov in precej več žogo v posesti, pod vodstvom Victorja Sancheza tako prvič na sedmih tekmah v vseh tekmovanjih niso zmagali.

Ljubljančani so po mirnejših prvih 17 minutah v 18. zadeli, ko je iz bližine mrežo zatresel Ivan Durdov, vendar zadetek ni obveljal zaradi prepovedanega položaja. Olimpija je bila pričakovano boljši tekmec, v 28. minuti je imel Nemanja Motika veliko časa na levi strani, a zadel le zunanji del mreže iz bližine.

Motika je s podobnega položaja poskusil tudi malce pozneje, vendar je bil Ajdin Mulalić dobro postavljen, tudi sicer pa je v prvem polčasu s streli poskušala le gostujoča zasedba, medtem ko domača ni niti enkrat ogrozila Matevža Vidovška.

Uvod drugega polčasa tudi ni prinesel posebnih sprememb, le Sanchez je hitro v igro poslal sveže Davida Sualeheja, Marcela Ratnika in Dina Kojića, pri Domžalah pa je Danijel Šturm zamenjal poškodovanega Flavia Junčaja.

Po približno uri so Domžalčani malce opozorili nase, Olimpijin strateg pa si je zaželel še malce več napadalnosti in v igro poslal še Redo Boultama. A posebej nevarne akcije Ljubljančanom ni uspelo izvesti.

Veliko prometa, malo zaslužka

Ob vse pogumnejši igri Domžal se je tudi njihov strateg odločil za napadalnejši pristop, vendar takoj po vstopu Maria Krstovskega je imel na drugi strani Justas Lasickas lepo priložnost za vodstvo, a za malo zgrešil cilj z desne strani.

Malce zatem je prav Krstovski poskusil iz bližine v Olimpijinem kazenskem prostoru, izkazal pa se je Vidovšek. Boultam je v 81. minuti zgrešil z glavo, v 88. pa je po lepi podaji Sualeheja nespretno pred golom reagiral Pedro Lucas. V petminutnem sodniškem dodatku je Motika še enkrat poskusil, vendar tudi takrat neuspešno, tako da je ostalo pri 0:0.

Domžale bodo v 5. krogu v petek gostovale pri Primorju, Olimpija pa bo v nedeljo gostila Celje.

Domžale : Olimpija