Domžale potisnile Koper na šesto mesto

Nogomet 16. Maj 202122:10 0 komentarjev
Se lahko zgodi celo to, da bodo prvaki Domžalčani? Foto: NK Domžale/Twitter

V zadnji tekmi 34. kroga Prve lige so Domžale na domačem stadionu premagale Koper (3:1) in ostajajo v boju za končno tretje mesto. Primorci so na lestvici izgubili eno mesto in so zdaj šesti.

Ob Kamniški Bistrici smo spremljali obračun ranjenih levov – obe moštvi sta namreč med tednom izpadli v polfinalu slovenskega pokala. Kljub temu so po pričakovanjih boljšo predstavo prikazali domači, ki so zmagali s 3:1 in bodo v naslednjem krogu z Muro igrali za tretje mesto v Prvi ligi.

Domžale so večerno tekmo v dežnem vremenu začele bolje, pri nekaj polpriložnostih se je izkazal koprski vratar David Adam. V 30. minuti ga je premagal Damjan Vuklišević, a je na golovi črti žogo izbil Goran Jozinović in preprečil vodstvo domačih. Toda do tega je prišlo tik pred odmorom, ko je z močnim strelom zadel Amel Jakupović. V drugem delu je že po sedmih minutah igre na 2:0 Tilna Klemenčiča z leve povišal Dario Kolobarić. Ta se je zelo hitro znašel v novi priložnosti še za tretji gol na tekmi, a z lobom ni bil dovolj natančen.

So pa zato v 64. minuti zadeli Koprčani, ko je preigravanje in podajo Barišića izkoristil Dare Vršič. Dobrih deset minut kasneje pa je sledil še tretji gol Domžal, po prostem strelu Senijada Ibričića z leve strani je žoga rahlo oplazila Mateja Podlogarja, nato pa se je od napadalca Kopra Nardina Mulahusejnovića odbila v mrežo Adama za končnih 3:1. Za Koper je nato pred koncem vratnico bolj kot ne ponesreči zadel Marko Pejić, a žoga ni šla v mrežo.

Domžale z zmago zdaj za vodilnim Mariborom zaostajajo šest točk, za tretjo Muro pa zgolj tri, Prekmurci bodo tudi njihovi naslednji tekmeci. Koper je na lestvici zdaj izgubil mesto proti Bravo, v naslednjem krogu pa bo na Bonifiki gostoval Maribor.