Festival golov v Ljubljani vendarle razveselil zmaje (VIDEO)

Nogomet 22. Feb 202319:25 1 komentar

Nogometaši Olimpije so popravni izpit po porazu na večnem derbiju opravili s takšno oceno, kot so Goričanom zabili zadekov - prav dobro (4). Po zgodnjem zaostanku so gostom natresli štiri zadetke, a se v zaključku tekme vseeno precej igrali z ognjem (4:3). Poraz ekipe iz mesta vrtnic, ki ostaja prikovana na dno lestvice, bo še dodatno zamajal stolček trenerja Primorcev Mirana Srebrnića.

Prva liga Telemach, 23. krog

NK Olimpija Ljubljana – ND Gorica 4:3

Aldair 11., Kvesić 17., Bristrić 49., 58.; Kolobarić 4., Ahmetaj 66., 90+1. /11-m

Kakšen začetek tekme v Stožicah! Navijači, na tekmi se jih je zbralo kakšnih 600, še niso zasedli svojih sedežev, ko so gostje iz Primorske presenetljivo povedli. Podaja Alena Krajnca je našla Daria Kolobarića, slednji pa je ob svojem drugem nastopu v majici vrtnic dosegel svoj prvi zadetek.

Vodilni zadetek Kolobarića:

A odgovor Olimpije je bil silovit. In predvsem zelo atraktiven. Najprej je v 12. minuti “raketo” iz žepa potegnil Aldair Djalo, ki je po desni strani povlekel žogo proti sredini, nato pa z izjemno natančnim in močnim strelom matiral nemočnega Uroša Likarja.

Projektil Aldairja:

Svojemu soigralcu pa je očitno zavidal Mario Kvesić, ki je v 17. minuti kombiniral z Davidom Sualehejem in Mustafo Nukićem, nato pa s kakšnih 22-ih, 23-ih metov sijajno udaril proti vratom. Žogo je zavrtinčil tako, da je v zraku spremenila smer in znova nemočnega Likarja prikovala na tla.

Izvrsten zaključek Kvesića:

V nadalajevanju polčasa so se vroči strelski topovi obeh tekmecev ohladili, Olimpija pa je bila tista, ki je bistveno več napadala. Goričani so na trenutke zelo trpeli, a nekako do polčasa zdržali pritiske zmajev, ki so na odmor odšli z golom prednosti.

Zmaji že na uvodu drugega polčasa odločili zmagovalca

Če so prvi polčas odlično odprli gostje, so jim z enako mero v drugem delu vrnili domači. V 49. minuti je Anes Krdžalić poslal žogo v prostor, Vahid Selimović je z drsečim startom oddrsel v prazno, za kar se mu je z natančnim diagonalnim strelom zahvalil Admir Bristrić in povišal prednost Olimpije.

Bristrićev prvi …

To je bil debitantski gol najstnika v majici zmajev, manj kot deset minut kasneje je imel nekdanji nogometaš Rijeke na svojem računu še drugega. Tokrat je z glavo natančno meril po izvrstni podaji Maria Kvesića.

… in Bristrićev drugi zadetek v majici Olimpije

A to še zdaleč ni bilo vse, kar se tiče festivala zadetkov, znova so se namreč prebudili tudi Primorci. V 65. minuti je Krajnc poslal visoko žogo v kazenski prostor, vratar Vidovšek pa je ob izhodu iz svojih vrat trčil v branilce Olimpije ter žogo izpustil iz rok. Darilo je izkoristil Alessandro Ahmetaj in vrtnicam znova vlil nekaj upanja.

Zadetek Ahmetaja za 4:2 …

Ritem igre je po številnih menjavah Alberta Riere malce padel, gostje pa se niso predali. Še več, pet minut pred koncem rednega dela tekme so imeli sijajno priložnost, da dodobra zakuhajo končnico, a je strel Miroslava Iličića z glavo končal v okvirju vrat Olimpije. A v sodniškem doatku se je znova vsaj malce zaiskrilo, ko je Ahmetaj z bele točke zadel za 4:3.

… in še 11-m za končnih 4:3

Toda časa za še en zadetek je bilo premalo in Olimpija je vpisala novo prvenstveno zmago. Gorica ostaja na zadnjem mestu, vprašanje pa je, če bo Miran Srebrnić, ki je tokrat tekmo izpustil zaradi zbrane kvote rumenih kartonov, v nedeljo proti Domžalam še trener Primorcev.