Gorica namučila Olimpijo: Zmaji povečali prednost

Nogomet 17. Apr 202120:08 0 komentarjev
Facebook/ND Gorica/Lado

Nogometaši Olimpije so v soboto odigrali srečanje 28. kroga domačega prvenstva. V gosteh so proti Gorici zmagali z 0:1.

Prva priložnost je pripadla domačim. Po podaji Colleya je do strela z ugodnega položaja prišel Oyewusi. Frelih se je izkazal in žogo odbil v kot. Olimpija je zapretila v 16. minuti, ko je Boakye lepo zaposlil Pavlovića, ki je nemudoma poskusil s strelom, a ni bil dovolj natančen. V 19. minuti je Kurež poslal natančno podajo v prazen prostor za Ivanovića. Slednji je nato preigraval na robu kazenskega prostora, potem pa sprožil proti vratom. Žoga je poletela čez gol.

V 27. minuti so ponovno zapretili Goričani. Po hitrem protinapadu je do strela z roba kazenskega prostora prišel Begić in žoga je poletela le malo čez gol. V zaključku polčasa je bil Kurež dvakrat zelo blizu zadetka. V 45. minuti je močno streljal z razdalje, a mu je veselje preprečila prečka. V naslednjem napadu se je po odbiti žogi znašel sam pred vratarjem Gorice, a mu je slednji ubranil strel. Polčas se je končal brez zadetkov.

Na začetku drugega dela tekme se je zatresel okvir vrat Olimpije. Po obrambi Freliha se je žoga v gneči odbila proti golu, potem pa je zadela vratnico. Zmaji so do priložnosti za zadetek prišli v 58. minuti, ko je Pavlović z roba kazenskega prostora močno streljal, a je nastreljal Ivanovića. V 68. minuti sta rezervista, ki sta vstopila v igro le štiri minute prej, zrežirala zadetek Olimpije. Bosić je odlično preigraval, potem pa podal do Vombergarja, ki je žogo poslal v mrežo. V 75. minuti je Ivanović nevarno streljal, a domači vratar se je izkazal z obrambo in žogo odbil v kot. Zeleno-beli so do konca tekme uspeli zadržati vodstvo in zmagali z rezultatom 0:1.

Po 28. krogih ima Olimpija na prvem mestu štiri točke prednosti pred Mariborom. Gorica za predzadnjim Aluminijem zaostaja 9 točk.