‘Kanarčki’ tudi po ljubljanski epizodi neporaženi

Prva liga 15. Avg 202122:34 > 22:35 1 komentar
Koper se ne ustavlja in melje naprej.

Nogometaši Kopra so v 5. krogu Prve lige Telemach premagali Olimpijo s 3:1 (0:1).

Nogometaši Olimpije so po izpadu iz evropskega tekmovanja sredi tedna doživeli novo razočaranje. Pred domačimi gledalci so doživeli prvi poraz v novi sezoni Prve Lige Telemach. Koper na drugi strani se je zasluženo veselil treh točk, saj je bil predvsem v drugem polčasu veliko boljši ter ambiciozen, nadaljevanje prvenstva bo tako pričakal na drugem mestu razpredelnice.

Koprčani imajo za vodilnim Mariborom dve točki zaostanka in že naslednji teden priložnost, da ga z zmago prehitijo. Derbi 6. kroga na Bonifiki bo v soboto ob 20.15. Olimpijo dan pozneje čaka ljubljanski obračun z Bravom.

Olimpija je današnjo tekmo začela napadalno in v šesti minuti prišla do zadetka. Akcijo Michaela Pavlovića in Mustafe Nukića je kronal Almedin Ziljkić s strelom po tleh, ki ga vratar Adnan Golubović ni uspel ustaviti.

Hiter zaostanek je Koper prisilil v bolj napadalno predstavo, ki pa izrazitih priložnosti ni obrodila. Koper je izenačil šele v uvodnih minutah drugega polčasa. Stjepan Oštrek je izkoristil prostor, ki mu ga je pustila domača obramba in s strelom s kakih dvajsetih metrov premagal domačega čuvaja mreže Nejca Vidmarja.

Olimpija je najlepšo priložnost za vodstvo zapravila v 60. minuti, ko je Mustafa Nukić pretiraval s preigravanjem v kazenskem prostoru in ostal brez strela na gol.

Kazen za domače je prišla v zadnjih petnajstih minutah. Najprej je Matic Fink storil začetniško napako in dovolil prvemu strelcu gostov Kaheemu Parrisu, da je v kazenskem prostoru prišel do žoge in strela na gol. Žoga je zadela vratnico, se odbila do Maksa Barišiča, ki jo je z desetih metrov pospravil v mrežo.

Ko je Olimpija v zadnjih minutah vse sile usmerila v napad, je Koper prišel do nove priložnosti in še tretjega zadetka. Maks Barišič je s preigravanjem osmešil Erica Boakya in z močnim strelom zapečatil usodo domačih.

Potek srečanja:

KONEC SREČANJA, Koper gre domov z veliko zmago 3:1!

94. minuta: Zadel je še rezervist Svit Sešlar, ki je izkoristil zmedo v kazenskem prostoru Kopra, a je Šmajc zadetek po posvetu z VAR sobo razveljavil, ker je bil mladenič v prepovedanem položaju.

89. minuta: GOOOOOOL!! Na levi je preigraval Barišič, se odločil za strel s kakih 10 metrov in matiral Vidmarja. Tekma je odločena!!

83. minuta: Lamine Colley je prodrl po levi in prehitel čuvaja, žogo po tleh spravil mimo Vidmarja, Bešir pa je bil za nekaj centimetrov prekratek.

81. minuta: Ziljkić je prišel do žoge na robu kazenskega prostora, pomeril z levico, Adam pa se je izkazal s parado in žogo z rokavicami oplazil ravno toliko, da je končala nad stičiščem vratnice ter prečke.

75. minuta: GOOOOOOOOOOOL! Na levi strani se je skoraj iz mrtvega kota 1 na 1 z Vidmarjem znašel Parris, nastreljal je vratnico, odbitek pa je v mrežo po sredini spravil Maks Barišič. Ničesar na golovi črti ni mogel storiti Korun.

70. minuta: Svoj 175. nastop v dresu Olimpije je z vstopom na zelenico zbral Matic Fink.

62. minuta: Dva kota v seriji za zmaje. Po drugem je Nukić z bližine poskusil, a z glavo ni presenetil Adama. Dvojna zamenjava pri Kopru: Bešir menja Oštreka, Tičića pa je zamenjal Krajinović.

48. minuta: GOOOOOOL! Oštrek je preigraval Pavlovića, potegnil z leve strani kazenskega prostora proti sredini, pomeril z levico in z roba 16 metrov zadel ob levi vratnici Vidmarja.

46. Začetek drugega polčasa brez sprememb pri obeh ekipah.

45+2 minuta: Šmajc je odpiskal konec prvega polčasa.

44. minuta: Maks Barišič se je odločil za strel od daleč, meril je preveč po sredini. Le lažji trening za Nejca Vidmarja.

42. minuta: Golubovića na vratih menja David Adam. 21. nastop zanj v prvoligaški konkurenci.

39. minuta: Mustafa Nukić je prejel lep predložek v kazenski prostor, žogo je z desnico zgrešil in z levo nogo ponesreči trčil v vratarja Adnana Golubovića, kar je bilo za Šmejca dovolj, da napadalcu zeleno-belih pokaže rumeni karton.

27. minuta: Prosti strel za Koper je po prekrškom nad Parrisom z 20. metrov izvedel Stjepan Oštrek in meril kakšne tri metre previsoko.

19. minuta: Koprčani so se postavili višje in želijo ovirati organizacijo napada Olimpije, a si še zmeraj niso ustvarili lepše priložnosti za zadetek. Akcija zmajev se je zaključila s predložkom na glavo Nukića, Vičan pa je žogo usmeril previsoko.

13. minuta: Hiter protinapad Olimpije, Ziljkić je stekel po desni, opazil Aldairja in mu prenesel žogo s predložkom na drugo stran igrišča, temnopolti napadalec Olimpije je pomeril proti golu, vratar je žogo odbil.

7. minuta: GOOOOOOL! Pavlović je podal po tleh z leve, Nukić je žogo s prvim dotikom samo podaljšal do Ziljkića, ki se mu tik pred golom ni bilo težko znajti in je z desnico žogo plasiral v daljši kot Golubovića.

1. minuta: Srečanje pred kakšnimi 1000 gledalci se je začelo, sodnik dvoboja je David Šmajc.

Stadion Stožice,
sodniki: Šmajc, Klančnik, Kordež.

Strelci: 1:0 Ziljkić (6.), 1:1 Oštrek (48.), 1:2 Barišič (75.), 1:3 Barišič (91.).

Olimpija: Vidmar, Pavlović (od 70. Fink), Crnomarković, Korun, Boakye, Kapun, Tomić, Aldair, Elšnik (od 84. Sešlar), Ziljkić (od 84. Špehar), Nukić (od 84. Kurež).

Koper: Golubović (od 42. Adam), Bručić, Rajčević, Žužek, Palčić, Jelić Balta, Oštrek (od 63. Bešir), Vešner Tičić (od 64. Krajinović), Barišič, Parris, Mulahusejnović (od 73. Colley).
Rumeni kartoni: Nukić, Tomić, Elšnik, Aldair, Crnomarković; Bešir, Colley.