Mariboru derbi na generalki pred Vojvodino (VIDEO)

Nogomet 11. Avg 202419:51 > 22:07 0 komentarjev
NK Maribor Mura

Nedeljsko dogajanje v četrtem krogu Prve lige Telemach v Ljudskem vrtu sta zaključila Maribor in Mura. Derbi kroga v Ljudskem vrtu je po preobratu pripadel domačim (2:1). S tem so vijoličasti na najlepši možen način čestitali navijaški skupini Viole, ki je pred kratkim praznovala že 35 let obstoja. Med tednom večkratne državne prvake čaka obračun v kvalifikacijah za konferenčno ligo proti Vojvodini, na katero odhajajo s prednostjo gola.

Mariborčani so v uvodnem krogu s 4:1 ugnali Domžale, nato pa remizirali z Bravom. Med tednom so vijolični igrali tudi prvo tekmo 3. kroga kvalifikacij za konferenčno ligo, doma so z 2:1 premagali Vojvodino. Danes so prišli do druge zmage v domačem prvenstvu, s katero so skočili na tretje mesto, kjer imajo ob tekmi manj tri točke zaostanka za vodilno Olimpijo.

Nogometaši iz Murske Sobote so novo sezono odprli s tremi zaporednimi zmagami. Sprva so premagali Nafto 1903, nato pa so bili boljši še od Domžal in Celja. Tokrat so doživeli prvi poraz in zamudili priložnost za skok na vrh lestvice ob remiju Olimpije v Domžalah. Mura ostaja pri devetih točkah na drugem mestu. Mariborčani so v domačo tekmo krenili s skoraj povsem spremenjeno zasedbo iz sredine tedna, imeli pa so tudi prvo priložnost. V 3. minuti je streljal Patrick Orphe Mbina, na mestu je bil gostujoči vratar Florijan Raduha.

A nogometaši Mure so bili tisti, ki so prvi zadeli, predložek Sandija Nuhanovića z leve strani je v zadetek z glavo pretvoril Borna Proleta za zgodnjo vodstvo gostov.

V naslednjih minutah so bili Mariborčani več pri žogi, a ni bilo pravih priložnosti vse do 21. minute. Takrat je z roba kazenskega prostora Arnel Jakupović s sijajnim strelom snel pajčevino Murinih vrat in poravnal izid na 1:1.

Žlogar

Muraši so nekoliko izenačili razmerje moči, a ne na eni ne drugi strani si ekipi nista pripravljali resnejših zaključnih strelov, čeprav sta nekajkrat prišli pred vrata tekmeca.

Še najbližje je bil strel Bradleyja M’bonda, a je žoga zletela mimo vratnice Murinih vrat. Tik pred odmorom je bil ob strelu Marka Strajnarja z glavo dobro postavljen Ažbe Jug.

Domači odločnejši

V drugi polčas so bolje krenili Mariborčani, ki so kazali tudi nekaj več želje po drugem zadetku, Hilal Soudani je prvi meril nenatančno, nekaj minut zatem pa je bil ob strelu Marka Božića na pravem mestu Raduha.

Po slabi ure igre je imela Mura po dolgem času priložnost, strel Matica Maruška je švignil mimo domačega gola.

V 67. minuti pa so vijolični prišli do preobrata, zelo nevaren predložek je z desne strani pred gol Mure poslal Jakupović, tam se je sicer smukal Soudani, a se žoge ni dotaknil nihče, tako so še drugi gol na tekmi pripisali avstrijskemu nogometašu.

Maribor Mura

Do konca dvoboja se izid ni več spreminjal, eni in drugi so grešili. Pri Muri je poskus Amadeja Maroše končal v naročju Juga, Luka Turudija pa je po kotu z glavo meril čez gol. Na drugi strani je Josip Iličić zadel zunanji del mreže, Karol Borys pa je od daleč meril preko. V sodnikovem dodatku je imel Iličić dve priložnosti za potrditev zmage, pri prvi se je izkazal Raduha, v drugo pa je žogo poslal mimo gola.

V naslednjem krogu bodo Mariborčani gostovali pri Kalcer Radomljah, nogometaši Mure pa bodo doma gostili ljubljanski Bravo.