Mojstrovina Kvesića za zmago Olimpije v Sežani

Nogomet 20. Feb 202215:14 0 komentarjev

Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 22. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Olimpiji z 1:2 (1:0).

Tabor Sežana 1:2 Olimpija Ljubljana

* Stadion Rajka Štolfe, gledalcev 400, sodniki: Kajtazović, Brezar, Kalan.
* Strelci: 1:0 Ovsenek (33.), 1:1 Aldair (70.), 1:2 Kvesić (86.).
* CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Salkić, Briški, Nemanič, Koderman, Doukoure Grobry, Kryeziu (od 71. Kljun), Ovsenek, Bongongui (od 71. Ndzengue), Monjac (od 90. Komano), Stančič.
* Olimpija: Banić, Pavlović (od 46. Čabraja), Crnomarković, van Bruggen, Boakye, Pilj, Kapun, Ziljkić (od 65. Aldair), Sešlar (od 46. Nukić), Matko (od 79. Kvesić), Prtajin (od 90. Delamea Mlinar).
* Rumeni kartoni: Kryeziu, Monjac; Crnomarković, Sešlar, Kapun, Čabraja.
* Rdeči karton: /.

Tekme v Sežani običajno ne ponudijo veliko nogometnih užitkov, toda tokrat sta ekipi poskrbeli za precej gledljivo predstavo, v kateri so na žalost domačih navijačev kratko potegnili domači. Ti so pogrešali kaznovana Tila Mavretiča in Marka Ristića, Olimpija pa je med drugim igrala brez bolnega Marcela Ratnika. Kljub temu je – po zaslugi zadetka, doseženega neposredno iz kota -, prišla do 12. zmage in vsaj začasno drugega mesta, medtem ko je Tabor ostal predzadnji.

Po dokaj mirnem uvodu je Olimpija prva zagrozila, in sicer je v deseti minuti Almedin Ziljkić žogo poslal malo mimo sežanskih vrat. Štiri minute pozneje je z glavo malce prešibko meril Ivan Prtajin. Ljubljančani so v teh trenutki igrali večino časa na polovici Tabora, ki je zgolj čakal na kakšen protinapad.

V 25. minuti so tudi domači prišli pred tekmečev gol, toda na koncu je Nik Kapun žogo poslal v kot. Štiri minute pozneje pa so imeli gostitelji lepo priložnost, Mateo Monjac pa je na koncu slabo zadel žogo in zgrešil cilj.

Boljšo igro so Kraševci unovčili v 33. minuti. Takrat je eden novincev v ljubljanski ekipi Damian van Bruggen ne dovolj odločno odbil žogo po podaji Vida Kodermana v kazenski prostor, tako da jo je prestregel Žiga Ovsenek in malce z leve z diagonalnim strelom ugnal Ivana Banića za 1:0.

Malce zatem je na drugi strani Prtajin znova prešibko streljal, Monjac in Klemen Nemanič pa sta v 41. in 42. minuti prav tako neuspešno končala akcijo. V 44. minuti pa so imeli Ljubljančani dotlej najlepšo priložnost, Ziljkić pa je z leve za kak decimeter zgrešil cilj. Že v sodniškem dodatku je Banić preprečil povišanje domačega vodstva po novem poskusu Monjaca.

Drugi polčas so spet odločneje odprli Ljubljančani, v 52. minuti so tudi zadeli prek Prtajina, a si je ta po sodniški oceni pomagal s prekrškom. So pa regularno zadeli v 70. minuti. Najprej je Mustafa Nukić sprožil iz prve malce z desne, žoga se je nato odbila od obeh vratnic do Djala Aldairja, ki jo je pospravil v mrežo svojega nekdanjega kluba.

Po golu so zeleno-beli še nekajkrat ogrozili tekmečeva vrata, v 81. minuti je, denimo, prišel Mario Kvesić pred Jana Koprivca, a je ta s pravočasnim startom preprečil Olimpijino vodstvo. A za to je na nenavaden način poskrbel prav Kvesić, potem ko je v 86. minuti zadel neposredno iz kota z leve strani.

Tabor bo v 23. krogu v soboto gostoval v Mariboru, Olimpija pa bo v nedeljo gostila Koper.

Tekstovni prenos v živo:

Tabor Sežana – Olimpija 1:2 (1:0)

Ovsenek 32. ; Aldair 70. , Kvesić 86.

KONEC TEKME!

86. minuta – GOOOOL! Mario Kvesić je zadel neposredno s kota!

81. minuta – Velika priložnost za Olimpijo, po kombinaciji Nukića in Prtajina se je pred vrati Koprivca znašel Mario Kvesić, a je vratar Sežane pogumno krenil iz svojih vrat in preprečil vodstvo zmajev.

75. minuta – S prostega strela je zapretil Čabraja, a zadel le zunanji del vrat Tabora.

70. minuta – GOOOL! Izenačenje na 1:1! Sprožil je Mustafa Nukić, žoga se je odbila od obeh vratnic, prišla pa na nogo Aldairju, ki je potrdil zakon bivšega in izenačil izid v Sežani.

68. minuta – Po daljšem zatišju je Olimpija znova zapretila, Prtajin pa iz ugodnega položaja žoge nikakor ni uspel spraviti v domačo mrežo.

51. minuta – Ivan Prtajin je žogo po podaji Matka z glavo poslal v mrežo Sežane, a je Nejc Kajtazović zadetek razveljavil zaradi prekrška Hrvata v napadu. VAR se ni oglasil.

49. minuta – Lepa podaja s kota rezervista Marijana Čabraje, a sta bila tako Ivan Prtajin kot Aljoša Matko nekoliko prenizka.

ZAČETEK DRUGEGA DELA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

45+1. minuta – Kraševci so bili blizu povišanja prednosti, a ne Monjac ne Ovsenek nista uspela premagati Banića, ki je odlično odreagiral.

44. minuta – Velika priložnost zmajev, kombinirala sta Prtajin in Ziljkić, slednji pa je žogo s strani poslal za las mimo domačih vrat.

43. minuta – Sporna situacija, v kazenskem prostoru je po posredovanju Crnomarkovića padel Stančič. Var znova – ni enajstmetrovke.

41. minuta – Sežanci so znova zapretili, znova je poizkusil Mateo Monjac, Banić je izbil v kot. Po novi podaji v kazenski prostor so imeli zmaji znova obilico težav, a se je tokrat zanje dobro izšlo.

37. minuta – Po podaji s kota je poizkusil Briški, Banić je bil dobro postavljen.

34. minuta – Po podaji Ziljkića je poizkusil Prtajin, a znova meril naravnost v Koprivca.

32. minuta – GOOOOL! 1:0! Žiga Ovsenek je izkoristil ne najboljšo reakcijo Damiena Van Bruggena in Kraševce popeljal v vodstvo.

28. minuta – Obrambi zmajev je ušel Dino Stančič in v kazenskem prostoru idealno zaposlil Matea Monjaca, ki pa je slabo zaključil in žoga je švignila mimo leve vratnice Ivana Banića.

24. minuta – Napaka Damiana Van Bruggena, po podaji Dina Stančiča je popravljal Nik Kapun, ki pa bi žogo skorajda izbil v lastno mrežo.

22. minuta – Ob Mihaelu Briškiju je v kazenskem prostoru Sežane padel Prtajin. VAR – ni enajstmetrovke.

14. minuta – Olimpija je vse nevarnejša. Znova je podal Boakye, tokrat našel Ivana Prtajina, ki pa je z glavo meril v dobro postavljenega Jana Koprivca.

10. minuta – Po dokaj zaspanem uvodu je Olimpija zapretila prek Almedina Ziljkića. Eric Boakye je prodrl po desni strani in podal v kazenski prostor, Ziljkić pa je po preigravanju poizkusil z zvitim strelom proti bližnji vratnici, a je bil za las nenatančen.