Nafta z neverjetnim preobratom Domžale prikovala na dno (VIDEO)

Nogomet 30. Avg 202420:01 > 22:08 0 komentarjev
Nafta Domžale

Nafta je na prvi tekmi sedmega kroga Prve lige Telemach na domačem igrišču po preobratu s 5:2 ugnala Domžale.

Obračun ekip iz spodnjega dela razpredelnice se je končal z zmago Nafte. Lendavčani so po drugi zmagi v sezoni 2024/25 napredovali na osmo mesto, osmoljenci današnje medsebojne tekme iz Domžal pa so na dnu razpredelnice. Na dosedanjih sedmih tekmah so doživeli šest porazov in enkrat igrali neodločeno.

Izbranci začasnega domžalskega trenerja Mateja Podlogarja, ki je v nedeljo zamenjal Erika Merdanovića, so na najboljši možni način odprli dvoboj v Prekmurju. Že v 30. sekundi so si priigrali prvo priložnost, po podaji Harisa Vučkića se je v lepi priložnosti znašel Luka Baruca, njegov strel pa je v zadnjem hipu zaustavil Darko Hrka.

V nadaljevanju akcije in kotu z desne strani so igralci iz osrednje Slovenije povedli po močnem in neubranljivem voleju Maria Krstovskega v desni spodnji kot lendavskih vrat.

Domžalčani so po vodilnem golu imeli absolutni nadzor na igrišču in bili nevarnejši. V 20. minuti je domači vratar Zsombor Senko z refleksno obrambo zaustavil strel Krstovskega, po kotu z leve strani pa je po pravem “fliperju” v lendavskem kazenskem prostoru Kristijan Tojčić dosegel avtogol za 0:2.

Nafta je prvič zagrozila v 35. minuti, po strelu Luke Božičkovića z roba kazenskega prostora pa se je izkazal domžalski vratar Ajdin Mulalić.

Gostitelji so v zaključku prvega polčasa močno pritisnili na vrata gostov in dosegli kar dva gola, oba po močnih in natančnih strelih z roba kazenskega prostora. Najprej je zadel Zsombor Kalnoki-Kis, nato pa Hristijan Georgievski.

Lendavčani so v začetku drugega polčasa izpeljali bliskovit nasprotni napad, a je bil Milan Klausz premalo odločen in priložnost je splavala po vodi. V 49. minuti pa so gostitelji povedli, po prostem strelu s skoraj polovice igrišča je Georgievski presenetil nezbranega in slabo postavljenega vratarja Mulalića.

V 57. minuti je bil Rene Lampreht, potem ko je kot zadnji igralec v obrambni vrsti na nedovoljen način zaustavil Klausza, prejel rdeči karton, po prostem strelu pa je Szabolcs Szalay povišal na 4:2.

Šest minut kasneje so gostitelji izpeljali novo nevarno akcijo, po zvitem strelu pa je Klausz zadel za visoko vodstvo s 5:2.

Nafta bo v prihodnjem krogu gostovala v Celju, Domžale pa v Ljubljani pri Bravu. Obe tekmi bosta v nedeljo, 15. septembra.