Romuni napolnili mrežo Maribora, Šimundža zadovoljen

Nogomet 5. Jul 202410:06 2 komentarja
Ante Šimundža
Ante Šimundža. Foto: Aleš Fevžer

Nogometaši Maribora so s četrtkovim dvojnim programom v Ljudskem vrtu končali tekmovalni del priprav na novo sezono. Trener Ante Šimundža je porazdelil minutažo in bil z prikazanim svojih varovancev ob koncu dneva zadovoljen.

Maribor se je naprej pomeril z romunskim Rapidom in visoko izgubil. Čeprav je imela domača ekipa, v kateri sta se prvič predstavila tudi Karol Borys in Bradley M’Bondo, kar nekaj svojih priložnosti, je ekipa iz Bukarešte na koncu slavila s kar 4:0.

Postava Maribora proti Rapidu:

Bergsen, Žinič, Bilać (46’ Rasheed), M’Bondo, Sikošek, Lorber, Dizdarević, Grlić, Borys, Božić, Kolar

Klop: Pridgar, Antonič, Feta, Bourlès, Beugre, Ž. Repas, Rasheed, Vidmar

Četa Anteja Šimundža je kasneje popravila vtis. Priložnost so dobili bolj izkušeni fantje in z 2:1 ugnali bolgarski CSKA iz Sofije. Vijolične je v vodstvo z 1:0 popeljal Martin Milec, za zmago z 2:1 pa je v 83. minuti poskrbel Arnel Jakupović.

Postava Maribora proti CSKA:

Jug, Širvys, Vidmar, Šoštarič Karič, Feta, Milec, Ž. Repas, Bourlès, Barišić, Jakupović, Beugre

Klop: Pridgar, Antonič, M’Bondo, Božić, Grlić, Rasheed, Lorber, Borys, Kolar. Trener: Ante Šimundža.

“Videli smo precej dobrih zadev”

“Namen je bil kot v zimskih priprav porazdeliti čim več minut med čim večjim številom igralcev, k sreči je zadnjih 180 minut minilo brez poškodb. Prva tekma je bila kar zahtevna za nas, saj smo igrali proti odlični ekipi Rapida iz Bukarešte, naša mlajša enajsterica je videla, kaj pomeni čvrstina v dvobojih in podajah, a tudi tekmovalnost ter ambicioznost. Čeprav smo imeli tudi nekaj priložnosti, so vmes fantje trpeli, vendar verjamem, da bodo s pridobljenimi spoznanji naredili korak naprej v razmišljanju. V drugo tekmo smo šli z izkušenejšo ekipo. Vemo, kako želimo igrati in smo kljub zahtevnemu vremenu proti moštvu CSKA videli precej dobrih zadev. Prevladovali smo na igrišču, vmes tekmecem podarili gol, a dosegli dva in tudi skupna ocena zadnjega dne je pozitivna,” je naporen četrtek komentiral trener Maribora, ki na začetku sezone ne bo mogel računati na poškodovanega Blaža Vrhovca, medtem ko sta preventivno počivala tudi Soudani in Jan Repas. Zadnja bosta zagotovo na voljo Šimundži na prvi evropski tekmi.

Tekmovalni del priprav je za Maribor končan, njegove misli so zdaj že pri evropski otvoritvi in dvoboju proti Plovdivu, ki bo na sporedu prihodnji četrtek ob 20. uri. Prva tekma bo v Bolgariji.