Celjani v izdihljajih obračuna do treh točk (VIDEO)

Nogomet 21. Jul 202420:11 > 22:31 0 komentarjev

Aktualni slovenski prvaki Celjani so novo sezono Prve lige Telemach začeli z domačo tekmo proti ljubljanskem Bravu in slavili zmago z 2:1.

V zadnji tekmi uvodnega kroga nove sezone sta se v Celju pomerili ekipi, ki sta uspešno začeli evropsko sezono. Državni prvaki iz Celja so brez težav preskočili prvo oviro v kvalifikacijah lige prvakov iz Estonije, Bravo pa je v šele drugem evropskem nastopu strl valižanskega tekmeca in si zagotovil napredovanje v kvalifikacijah konferenčne lige.

V prvem medsebojnem domačem obračunu pa so se na koncu veselili prvaki, čeprav so bili Ljubljančani dolgo v igri za vsaj točko.

V prvem delu so bili Šiškarji boljši tekmec, čeprav so imeli priložnosti tudi domači. A Celjanom je manjkala zadnja poteza. Bravo pa je bil vseskozi nevaren, prežal je predvsem na napake v celjski obrambi.

Prvo priložnost so imeli gostje v šesti minuti, a takrat za lepo podajo Milana Tučića z leve strani Matic Ivanšek ni bil dovolj hiter. V deseti minuti pa je po slabem posredovanju celjskega vratarja Lovra Štubljarja do žoge prišel Jakoslav Stanković, njegov strel z desetih metrov pa je blokiral Žan Karničnik.

Domači so bili nevarni ob akciji Denisa Popovića v šesti minuti, ko so tekmeci žogo izbili v kot, ter Damjana Vukliševića v 18., ko je meril z glavo, a je poskus vratar Matija Orbanić ubranil.

V 26. minuti so gostje povedli, v prodor je potegnil Beno Selan in zaposlil Tučića, ta pa je žogo podaljšal do osamljenega Ivanška, ki mu iz bližine ni bilo težko zadeti.

Gostje bi lahko vodstvo povišali v 32. minuti, ko so izvedli še en protinapad, Stanković je našel Gašperja Jovana, ta pa je z devetih metrov zadel desno vratnico.

V drugem polčasu so domači sprva močno pritisnili. Aljoša Matko je tudi hitro izenačil, ko je v 51. minuti meril s kakšnih desetih metrov, žoga je zadela gostujoče branilce in presenetila Orbanića ter končala za njegovim hrbtom.

Kljub celjski terenski premoči se gostje niso potegnili v obrambo, najprej je z desetih metrov močno udaril Victor Gidado, Štubljar je branil, še bližje je bil v 69. minuti Martin Pečar, a je žoga po strelu z 20 metrov zadela vratnico.

Pozneje so gostje dobro ustavljali domače nogometaše, ki kljub pritisku in terenski premoči niso imeli prave ideje za preobrat.

A so do njega vendarle prišli v 89. minuti. Zrežirala sta ga Karničnik in Armandas Kučys. Prvi je ob robu kazenskega prostora potegnil proti sredini in podal Kučysu, ta pa je iz obrata prišel do strela z 12 metrov in premagal Orbanića.

V naslednjem krogu se bodo Celjani pomerili s štajerskimi tekmeci iz Maribora, Bravo bo gostil novinca v ligi Primorje.