PLT: Mariborčani niso izkoristili spodrsljaja Celja (VIDEO)

Nogomet 4. Avg 202414:54 > 22:12 3 komentarji

Tretji krog Prve lige Telemach se je nadaljeval z nedeljskim remijem v Ljudskem vrtu, kjer sta se Maribor in Bravo razšla z 1:1. Krog se je začel s petkovim lokalnim derbijem med Radomljami in Domžalami. Dvoboj so kar malce presenetljivo dobili mlinarji (1:0). Na prvi sobotni tekmi je še tretji poraz Primorju zadal Koper. Za konec Olimpija v ponedeljek gosti Nafto.

Jug v zaključku Mariboru rešil točko

Tretji krog Prve lige Telemach se je nadaljeval z nedeljskim remijem v Ljudskem vrtu, kjer sta se Maribor in Bravo razšla z 1:1. Domače je v vodstvo popeljal Etienne Beugre, a je v drugem polčasu za zasluženo točko lepo zadel Martin Pečar.

Podrobno dogajanje s tekme med Radomljam in Domžalami

Prvi občinski derbi v letošnji sezoni je bil hkrati spopad zasedb, ki po dveh krogih na svojih računih še nista imela točk. Radomljani so izgubili proti Kopru in Nafti, Domžalčani pa so morali premoč priznati Mariboru in Muri. Na medsebojnem derbiju se je  na koncu bolj smejalo Radomljam, ki so kljub temu, da so od 19. minute igrale brez izključenega Uroša Koruna, na koncu zmagale z 1:0. Odločilni zadetek je dosegel Nino Kukovec.

Odločilni zadetek domžalskega derbija:

Podrobno dogajanje s tekme Primorje – Koper

Primorje tudi po tretjem odigranem krogu ostaja brez zmage. Po Olimpiji in Bravu je novinca v letošnji sezoni Prve lige Telemach porazil še Koper, ki je bil boljši z 2:0. Goste z Obale je v nič kaj atraktivnem obračunu v vodstvo v dodatku prvega polčasa popeljal Brazilec Felipe Curcio, zmago in tri točke pa je v 77. minuti potrdil Hrvat Petar Petriško.

Podrobno dogajanja s tekme Mura – Celje

Vrnitev Alberta Riera na prvoligaško sceno ni potekala po željah Španca. Mura je namreč povedla že v 10. minuti, ko je zadel Mark Strajnar.

V nadaljevanju srečanja nismo videli veliko priložnosti, Celjani so imeli večjo posest, ki pa je niso uspeli unovčiti v zadetek.

Najprej Nafta, nato nov pogled proti Evropi

Tako kot drugi se bo tudi tretji krog zaključil šele v ponedeljek, ko bodo kot zadnji na zelenico stopili nogometaši Olimpije in Nafte. Zmaji pod vodstvom štrenerja Victorja Sancheza navdušujejo in v letošnji sezoni sploh še ne poznajo poraza. Španec je sicer po četrtkovi evropski tekmi trezno poudaril, da bo še pred novim pogledom proti Evropi zelo pomembno, da Olimpija dobi prvenstveno tekmo proti Lendavčanom, ki bi se v Stožicah najverjetneje zadovoljili že s točko.