PLT: Hit spomladanskega dela prvenstva zablestel tudi v ‘vaterpolu’ (VIDEO)

Nogomet 14. Maj 202317:59 > 18:05 0 komentarjev

Nedelja prinaša še dve tekmi 35. kroga Prve Lige Telemach. Naprej je Maribor na gostovanju v Sežani remiziral, krog sta v Ljubljani sklenila Bravo in Radomlje. Na sobotnih tekmah so se zmag veselili Mura (s 4:2 proti Gorici), Domžale (z 2:1 so ugnale vodilno Olimpijo) in Celje (2:0 proti Kopru).

“Mlinarji” so res pravi hit spomladanskega dela prvenstva, saj so na lestvici, ki upošteva le izide v tem koledarskem letu na 2. mestu skupaj z Mariborom.

Na praktično neregularnih razmerah za igranje nogometa so v Spodnji Šiški pokazali zelo dober drugi polčas, ki so ga kronali z zadetkom in domov odhajajo kot zmagovalci.

Mož odločitve je bil tokrat Filip Čuić, ki je v 86. minuti izkoristil lep predložek Vicka Ševlja in premagal Matijo Orbanića. Razmere za igranje so bile v Ljubljani zelo težke, saj so se podaje po tleh zelo hitro ustavile in le redko našle cilj.

V zadnjem krogu Bravo gostuje v Ljudskem vrtu, Radomljani pa sezono presežkov zaključujejo na lokalnem derbiju z Domžalami.

Pokleknili v dobesedno zadnjem napadu

Nogometaši Maribora so še naprej za petami Celju, a jim grofje bežijo za tri točke. V predzadnjem krogu tekoče sezone so bili Štajerci tik pred zmago na stadionu Rajka Štolfe, potem pa v izdihljajih srečanja prejeli gol za 1:1.

Arnel Jakupović je povsem začetku drugega polčasa zadel z glavo, potem ko je po preigravanju na levi strani kazenskega prostora lepo podal Ivan Brnić.

Mariborčane je do konca tekme nekajkrat lepo rešil mladi vratar Samo Pridgar, največ dela je imel pri poskusu Sache Marasovića v 76. minuti, ostalo je pri 0:1, so pa domači imeli preveč priložnosti, da jim remija ne bi privoščili. V 94. minuti je Fahd Ndzengue podal v srce kazenskega prostora, na oddaljenejši vratnici pa je mariborska obramba pozabila na Dina Halilovića, ki je s konico nogometnega čevlja postavil končni izid.

Takoj, ko so Mariborčani krenili s sredine, je sodnik označil konec tekme.

V zadnjem krogu Sežanci vseeno potrebujejo zmago v Novi Gorici, če se želijo igrati vsaj kvalifikacije za obstanek v Prvi Ligi Telemach, Mariborčani pa bi ob domači zmagi proti Bravu računali na pomoč Olimpije, ki v zadnjem krogu doma gosti Celjane.

Celjani z evrogoloma porazili Koper

Celjani so Koprčane prvič ugnali že v 15. minuti, ko je po čudoviti ekipni akciji v polno meril Aljoša Matko. Gostje večji del tekme niso resneje ogrozili domačega gola, kazen pa plačali v drugem delu, ko je piko na i celjski zmagi postavil Denis Popović, ki je v polno meril s prostega strela. Izjemen gol si oglejte v spodnjem videu. Koper si je s porazom precej priprl vrata v Evropo, za 4. mestom oz. Domžalčani zaostaja dve točki. Kanarčki v zadnjem krogu gostijo Muro.

Izjemen gol Popovića:

Rumena družina ostaja v boju za Evropo

Domžalčani so proti ne posebej motiviranim državnim in pokalnim prvakom svoje delo opravili dobro in osvojili vse tri točke, ki jih držijo v boju za četrto mesto, zadnje, ki vodi v evropska tekmovanja. Eden ključnih mož tekme je bil Franko Kovačević z golom in podajo. Edini zadetek za zmaje, ki so si že pred časom zagotovili naslov, je ob koncu tekme dosegel kapeten Timi Max Elšnik.

Zadetek Kovačevića za 2:0:

Gorica dvakrat vodila, a …

Mura je na všečni tekmi z veliko zadetki po preobratu prišla do treh točk, s katerimi vsaj do večera in tekme med Celjem in Koprom ostaja v igri za zadnje mesto v evropskih tekmovanjih. Junak zmage proti Gorici, ki je vsaj začasno ostala predzadnja in bo v zadnjem krogu iskala pot do dodatnih tekem za obstanek v ligi, je bil Mirlind Daku, ki je dosegel tri zadetke. Primorci so po zadetkih Bernarda Karrice in Alena Krajnca ob polčasu celo vodili z 2:1, v drugem polčasu pa so Prekmurci stopili na plin in že do 55. minuti prišli do popolnega preobrata, napadalec iz Kosovega pa je v 69. minuti s hat-trickom postavil končni izid 4:2.