Trinajstminutni mrk pokopal nogometaše Mure (VIDEO)

Nogomet 17. Avg 202417:28 > 19:32 0 komentarjev

Sobotno dogajanje v Prvi ligi Telemach se je pričelo v Fazaneriji, kjer je Bravo prizadejal Muri še drugi prvenstveni poraz. Ljubljančani so bili boljši s 3:2.

Mura je do tega kroga imela tri zmage in poraz ter si je v boju z Bravom obetala, da bo proti njemu vpisala prvo zmago po novembru 2022. Toda Šiškarji so se v tekmi s skupno 31 streli znova pokazali za malce pretrd oreh in so vsaj do nedelje prevzeli vodstvo na lestvici, kjer imajo točko več od Mure ter so izenačeni z Olimpijo, ki bo jutri igrala s Celjem.

Ekipi sta kar napadalno začeli tekmo, po desetih minutah pa je vratar gostov Matija Orbanić izpustil žogo iz rok, pri njem je bil Almin Kurtović, ki pa ga je Murin čuvaj mreže podrl, tako da je sledila enajstmetrovka. To je z nizkim, močnim strelom zanesljivo izvedel Amadej Maroša.

Toda vodstvo je trajalo zgolj minuto. Gašper Jovan je z leve strani podal v osrčje kazenskega prostora, tam pa je imel Jakoslav Stanković dovolj časa, da je s strelom po tleh Matiral Florijana Raduho. V 18. minuti so domači sicer dosegli nov zadetek, vendar je bila pred tem žoga že zunaj igrišča, tako da je Maroša ostal brez drugega zadetka.

Zato pa je prvega dobil Matic Ivanšek v 22. minuti, ki je prodrl po desni strani v kazenski prostor in zadel ob bližnji vratnici za vodstvo Brava. Tega je še povečal Stanković v 26. minuti, po podaji Milana Tučića je žogo s približno enajstih metrov poslal pod prečko.

Do konca polčasa je Bravo, ki je imel v prvem polčasu več kot dvakrat več strelov od domačih, še naprej pustil boljši vtis, imel nadzor nad tekmo, Mura, ki je sicer imela nekaj več žogo v posesti, je bila nevarnejše le še enkrat s strelom Matica Maruška od daleč.

Trener domačih Tonči Žlogar je na začetku drugega polčasa v igro poslal svežo trojico igralcev, njegova ekipa pa je precej odločneje krenila v drugi polčas in pritiskala. Toda Ljubljančani so spet hitro znali poiskati prostor za protinapade, enega teh je z nevarnim strelom v 56. minuti zaključil Tučić, a je bil Raduha na mestu.

Ekipi sta sicer nadaljevali odprto igro, prihajali do zaključnih strelov, predvsem Raduha je moral nekajkrat resno posredovati, je pa na drugi strani Bravo praviloma pravočasno prekinjal akcije in izbijal žoge ob poskusih globinskih podaj Mure.

Ta je znova zagrozila v 87. minuti s strelom z glavo Maroše, vendar je bil Orbanić zbran, nato je Luka Turudija meril nekaj centimetrov previsoko, v 94. minuti pa je Srđan Spiridonović po Maroševi podaji postavil končni izid s strelom z roba kazenskega prostora.

Mura bo v 6. krogu v soboto gostila Radomlje, Bravo pa dva dni pozneje Nafto.

* Stadion Fazanerija, sodniki: Bubek, Žunič, Vidali.
* Strelci: 1:0 Maroša (12./11 m), 1:1 Stanković (13.), 1:2 Ivanšek (22.), 1:3 Stanković (26.), 2:3 Spiridonović (90+4.).
* Mura: Raduha, Pucko, Sadriu, Cipot, Proleta (od 77. Ščenrjavič), Strajnar (od 46. Kurež), Nuhanović (od 46. Turudija), Maruško, Kurtović (od 46. Tripi), Vizinger (od 77. Spiridonović), Maroša.
* Bravo: Orbanić, Jovan, Rodrigues, Jakšić, Španring, Stanković (od 63. Gidado), Štravs (od 84. Selan), Trdin, Ivanšek (od 84. Hribar), Pečar (od 70. Poplatnik), Tučić.
* Rumeni kartoni: Turudija, Spiridonović; Rodrigues, Gidado.