Olimpija in Celje postregla s pravo nogometno poslastico (VIDEO)

Nogomet 18. Avg 202419:46 > 22:08 0 komentarjev
Olimpija - Celje

Na derbiju petega kroga Prve lige Telemach nismo videli zmagovalca. Olimpija in Celje sta se razšla z 2:2 (1:1).

V Stožicah sta se srečala dva od treh glavnih pretendentov za naslov državnega prvaka. Olimpija je v tekmo šla z boljšo popotnico, saj na skupno osmih tekmah še ni doživela poraza, ob tem pa v državnem prvenstvu še ni prejela zadetka.

Branilec naslova Celje se z nekaj težavami zaradi poškodb pod vodstvom Alberta Riere še išče, tudi kadrovsko, nenazadnje je pred kratkim po Gregorju Bajdetu in Maticu Vrbancu odslovil še kapetana Denisa Popovića.

A to se je Celju poznalo le na trenutke. Imelo je več žogo v posesti, v strelih je bila konkretnejša Olimpija, na koncu pa sta si po dvakratnem vodstvu domače zasedbe oba akterja razdelila plen.

Ljubljančani so povedli že po dveh minutah in pol igre, potem ko je Raul Florucz preigral neodločno celjsko obrambo po desni strani ter podal pred vrata, kjer je Diogo Pinto zadel iz bližine.

Čeprav je imela Olimpija pobudo na začetku tekme, pa je v 11. minuti po lepi podaji Žana Karničnika prek Jošta Piška zagrozilo tudi Celje, vendar je na koncu žoga švignila malo mimo vrat. So pa gosti že v isti minuti opravili tudi prvo menjavo zaradi poškodbe Armandasa Kučysa.

Tega je zamenjal Edmilson, ki je v 21. minuti tudi izenačil, ko je zadel z glavo po podaji Maria Kvesića iz kota z desne strani, pozneje pa se znašel v še eni obetavni akciji.

Pet minut po prejetem golu je na drugi strani Raul Florucz z volejem iz osrčja kazenskega prostora zadel le zunanji del mreže vrat, Nemanja Motika je po veliki napaki gostov meril preveč po sredini v 36. minuti, malce pred tem pa je nase pri Celju opozoril novinec Juanjo Nieto z rahlo nenatančnim strelom z desne strani.

Florucz je bil v 42. minuti spet blizu zadetku, ko je preigral Karničnika na desni strani, po strelu pa je Lovro Štubljar žogo preusmeril v vratnico. Kvesić je v sodniškem dodatku iz ugodnega položaja žogo poslal čez domača vrata.

V 51. minuti pa je zeleno-bela vrsta znova povedla, po kotu Florucza z leve strani je z volejem z enajstih metrov zasedel Pedro Lucas. Nieto je dobrih deset minut pozneje spet preizkusil Matevža Vidovška, ki je spet klonil v 78. minuti, ko ga je iz bližine z glavo po novi prekinitvi premagal Luka Menalo.

V 84. minuti je Ivan Durdov zgrešil žogo pred vrati po dolgi diagonalni podaji, tako da je ta končala v vratnici, to pa je bila tudi zadnja priložnost razburljive tekme.

Olimpija bo v 6. krogu v nedeljo gostovala pri Mariboru, Celje pa bo gostilo Primorje.