Mura pokvarila prvoligaško vrnitev Riere (VIDEO)

Nogomet 3. Avg 202419:59 > 22:10 5 komentarjev
Mura - Celje

Nogometaši Mure so v 3. krogu Prve lige Telemach z 1:0 premagali Celjane in tako pokvarili vrnitev Alberta Riera.

Državni prvaki iz Celja so pod vodstvom Alberta Riere po visokem porazu v kvalifikacijah lige prvakov proti Slovanu iz Bratislave doživeli nov udarec. Z dodobra spremenjeno začetno postavo je Celje doživelo poraz še v Murski Soboti.

Domača Mura je dobro nevtralizirala celjske poskuse, mož odločitve pa je bil Mark Strajnar z golom v deseti minuti. Mura tako ostaja po treh tekmah stoodstotna in na vrhu lestvice, Celje ima ob tekmi manj zmago in poraz.

Sobočani so tekmo odločneje začeli in povedli v deseti minuti, potem ko je po podaji Klemna Pucka z leve strani zadel Strajnar, ki je kljub temu, da je bil ob njem Damjan Vuklišević, spretno s peto ukanil Lovra Štubljarja.

Celjane, ki so igrali brez poškodovanega Žana Karničnika, tudi sicer pa je po visokem evropskem porazu v Bratislavi Riera kar premešal začetno enajsterico, je to malce prebudilo, prevzeli so pobudo, v 21. minuti pa je Rolando Aarons prišel do strela, vendar je bil Florijan Raduha pripravljen.

V 29. minuti so se Sobočani, ki so bili v prvem polčasu vsaj enakovredni Celjanom, na kratko veselili drugega gola, iz bližine je zadel Amadej Maroša, vendar so sodniki dosodili prepovedan položaj.

Premalo konkretna igra Celja je Riero prisilila v menjave, na začetku drugega polčasa je v igro poslal štiri nove igralce. Toda Celjani še naprej niso resno ogrožali Raduhe, v 60. minuti je sicer Luka Bobičanec prišel do strela z glavo, a meril precej previsoko.

V 62. minuti so tudi Celjani zadeli, vendar je bil tudi Ivan Brnić v nedovoljenem položaju, tako da je ostalo pri vodstvu črno-belih. Brnić je poskusil tudi v 64. minuti, vendar Raduha spet ni imel težkega dela.

Kljub znakom prebujanja Celju ni uspelo najti usodne luknje v Murini obrambi, ob discipliniranih domačinih ni bilo niti prave ideje, kako bi jo poiskali.

Mura bo v 4. krogu prihodnjo nedeljo gostovala pri Mariboru, Celje pa bo gostilo Radomlje.