Radomljani z igralcem manj presenetili Domžale (VIDEO)

Nogomet 2. Avg 202422:00 > 22:34 0 komentarjev
Uroš Korun Foto: Filip Barbalić

Nogometaši Kalcerja Radomelj so v tekmi 3. kroga Prve lige Telemach premagali Domžale z 1:0 (0:0).

V prvem obračunu 3. kroga sta se v Domžalah pomerili domači ekipi. Tokrat so bili v vlogi gostiteljev Radomljani, ki so tako kot Domžalčani na sosedskem derbiju iskali sploh prve točke v sezoni. Po koncu današnje tekme so bolj zadovoljni Radomljani, ki so kljub igralcu manj zmagali in prišli do prvih točk v sezoni.

Radomljani so imeli rahlo terensko premoči v uvodnih minutah, v deseti pa tudi lepo priložnost za vodstvo. V protinapad je po desni strani potegnil Nino Kukovec in z natančno podajo zaposlil Roka Štormana. Ta je bil hitrejši od domžalske obrambe in sprožil s kakšnih 12 metrov, a je žoga končala v vratnici, tako da vratar Ajdin Mulalić ni klonil.

Kmalu zatem pa so ostali z igralcem manj. Po domžalskem kotu je v kazenskem prostoru je ob posredovanju Uroša Koruna padel Daniel Offenbacher; sodnik se je po ogledu videoposnetka zaradi udarca s komolcem odločil za rdeči karton.

Ob igralcu več na igrišču so Domžalčani sicer imeli rahlo premoč, ki pa je niso izkoristili. V 24. minuti so sicer zadeli, toda Mario Krstovski je bil prehiter in zaradi prepovedanega položaja gol ni obveljal.

V 37. minuti je za gostitelje nevaren prodor izvedel Kukovec, vendar ga je Abraham Nwankwo še ujel in pravočasno izbil žogo. Zadnjo priložnost je imel v sodnikovem dodatku za Domžale Nino Milič, vendar je žogo po njegovem strelu z leve strani vratar Emil Velić odbil v kot.

V nadaljevanju so Domžalčani vendarle nekoliko pritisnili in izkoriščali številčno prednost. Po kotu v 54. minuti pa so Radomljani žogo izbili skorajda z golove črte.

Lepo priložnost za spremembo izida je imel za goste Krstovski v 64. minuti, a je hiter prodor končal s slabim strelom z osmih metrov in žogo poslal visoko čez gol.

Nato so do gola prišli nogometaši Radomelj. V 76. minuti je akcijo na levi strani začel Stjepan Davidović, žogo ukrotil pred zadnjo črto in jo ob neodločni domači obrambi poslal pred gol, kjer je bil na pravem mestu Kukovec in jo s petih metrov z glavo poslal v mrežo.

Minimalno prednost so znali zadržati, saj domžalski napadi niso bili dovolj nevarni za izenačenje, Radomlje pa so imele zaradi več prostora še nekaj protinapadov, vendar tudi brez resne nevarnosti za Domžale.

V naslednjem krogu bodo Domžalčani 11. avgusta gostili Olimpijo, Radomljani bodo ta dan gostovali pri državnih prvakih v Celju.