PLT: Mura v Fazaneriji pričakuje Ljubljančane

Prva liga 17. Avg 202411:26 > 11:29 0 komentarjev
NŠ Mura

Na slovenskih zelenicah ta konec tedna poteka že peti krog Prve lige Telemach, ki bo v znamenju nedeljskega derbija med še neporaženo Olimpijo in aktualnim prvakom iz Celja. V soboto sta na sporedu dve tekmi, ob 17.30 bo Mura gostila Bravo, ob 20.15 se bosta pomerila še Koper in Nafta. Oba dvoboja si v živo oglejte na programu Sportklub 1.

Podrobno dogajanje s tekme Primorje — Domžale (VIDEO)

Peti krog se je začel v Novi Gorici, kjer sta se pomerila Primorje in Domžale. Srečanje so bolje odprli gostje, ki so že v osmi minuti srečanja povedli prek Danijela Šturma. Tik ob koncu prvega polčasa so Ajdovci izid poravnali, zadel je Semir Smajlagić.

Domačini so bolje začeli drugi polčas, v 63. minuti so imeli nogometaši Primorja na voljo enajstmetrovko. Najstrožjo kazen je izkoristil Mark Gulič, sinovi burje pa so tako prišli do druge zaporedne zmage.

Vrnitev Mure na zmagovalna pota?

Ker je Olimpija v prejšnjem krogu remizirala, Mura pa izgubila proti Mariboru, po četrtem krogu nimamo več stoodstotnega prvoligaša. A Prekmurci se želijo že proti Bravu, ki je v Stožicah do zmage nad Koprom prišel v izdihljajih tekme, vrniti na zmagovalna pota. Glede na to, da bodo igrali pred domačimi navijači, so njihove možnosti za osvojitev treh točk vse prej kot slabe.

Mura, Bravo

Prvi medsebojni obračun po petih letih

“Glede na videno bi si zaslužili veliko več,” so po porazu proti Bravu v Stožicah na družabnih omrežjih zapisali Koprčani, ki jih tokrat čaka obračun z Nafto. Ekipi sta se nazadnje pomerili pred petimi leti, ko so se kanarčki še prebijali skozi nižjeligaška tekmovanja. V sezoni 2018/19, po koncu katere so se Koprčani kot najboljši drugoligaš vrnili med elito, so Naftaši orožje položili tako avgusta na Obali (1:2) kot novembra pred domačimi gledalci (0:3).

Koper - Domžale

Po Evropi v Športni park

Nedeljski nogometni spored v Prvi ligi Telemach bosta v Domžalah odprla Radomlje in Maribor. Ta se je v četrtek po enajstmetrovkah razveselil uvrstitev v četrti krog kvalifikacij za konferenčno ligo. Obračun je Štajercem zagotovo pobral kar nekaj moči, ki jo bodo krvavo potrebovali proti mlinarjem. Ni namreč zanemarljivo, da bo obračun odigran že ob 17.30, kar pomeni, da bosta moštvi igrali ob zelo visokih temperaturah.

Maribor - Radomlje

Sijajna Olimpija, neprepoznavno Celje

Krog se bo zaključil z derbijem v Stožicah, kjer si bosta nasproti stala še neporažena Olimpija in aktualni prvak Celje. Sploh prvič v zgodovini se bo zgodilo, da si bosta v slovenski ligi nasproti stala španska trenerja, saj Ljubljančane vodi Victor Sanchez, grofe pa Albert Riera. Položaj ekip sicer ne bi mogel biti bolj različen. Medtem ko Olimpija blesti in s svojimi izidi navdušuje navijače, so Celjani po prihodu Riere zabredli v globoko krizo, ki jo je četrtkov evropski poraz le še poglobil.