Vijoličasti zapravili enajstmetrovko za zmago (VIDEO)

Nogomet 18. Avg 202416:55 > 19:27 3 komentarji

V petem krogu Prve lige Telemach so se v Domžalah nogometaši Radomelj in Maribora razšli z neodločenm izidom (1:1). Arnel Jakupović je v zaključku zastreljal najstrožjo kazen za zmago vijoličastih.

Obračun Radomelj in Maribora se je kar nekoliko nepričakovano končal z delitvijo točk. Če so bili Štajerci, ki so zapravili tudi enajstmetrovko, večji del tekme nekoliko boljši, pa so domačini znali še kako ogroziti neprepričljive goste, ki jih v četrtek čaka nova evropska preizkušnja.

Radomljani so tekmo začeli z le eno spremembo v začetni enajsterici v primerjavi s prejšnjo tekmo, precej več rotacije pa je bilo v mariborski zasedbi. Za to je bila zahtevna evropska preizkušnja, vmes sta posegli še poškodbi Josipa Iličića in Martina Milca, tako da je Ante Šimundža menjal kar osem igralcev glede na prejšnji obračun.

Kljub temu so Štajerci od prve minute prevzeli pobudo, napadali, v 15. minuti pa prvič nevarno ogrozili vrata Jakoba Kobala, ki je spet branil namesto poškodovanega Emila Velića. Takrat je prvi strelec lige Arnel Jakupović z desne strani žogo poslal mimo oddaljene vratnice.

Po 20 minutah so domači le umirili goste, ki pa so v 29. minuti povedli. Peti gol v sezoni je dosegel Jakupović, ki je zadel po podaji Svena Šoštariča Kariča z leve strani. Pozneje so Mariborčani nadzorovali dogajanje, ob koncu polčasa je sicer poskusil še Karol Borys, vendar ne posebej nevarno.

Nevarnejši pa je bil strel Redwana Bourlesa v 55. minuti, ko je z roba kazenskega prostora dobro meril, a je Kobal s konicami prstov žogo preusmeril v prečko. V isti minuti je na drugi strani moral posredovati tudi Ažbe Jug, ki je obranil tudi poskus Roka Štormana z roba kazenskega prostora v 58. minuti.

V 61. minuti pa so Radomljani izenačili, potem ko je Matej Malenšek dobro sprejel žogo na drugi vratnici po podaji z desne strani in jo pospravil v mrežo. Šimundža je reagiral in v igro poslal Hilala Soudanija in Jana Repasa, v 79. minuti je prav Soudani, ki se je do konca tekme držal za levo stegensko mišico, žogo poslal malo čez prečko radomeljskih vrat.

V 85. minuti pa je Gaber Dobrovoljc v kazenskem prostoru igral z roko po podaji Beharja Fete, tako da je Maribor prišel do enajstmetrovke. Z bele pike je streljal Jakupović, a mu je 18-letni Kobal strel obranil.

Razburjenj še ni bilo konec, Nino Kukovec je takoj zatem zadel na drugi strani za Radomlje, vendar je bil v prepovedanem položaju.

Kobal je obranil še en strel Jakupovića v sodniškem dodatku, v katerem so imeli Mariborčani v četrti minuti tega dela igre na voljo še prosti strel z desne strani, a iztržili le kot. Domači pa so tik pred koncem imeli še lepšo priložnost, po kotu je streljal z glavo Dobrovoljc, poraz gostov pa je preprečil Jug.

Radomlje bodo v 6. krogu v soboto gostovale pri Muri, Maribor pa bo dan pozneje gostil Olimpijo.