Zasuk Lendavčanov za prvo zmago v novi sezoni (VIDEO)

Nogomet 26. Jul 202420:12 > 22:08 0 komentarjev

Drugi krog Prve lige Telemach se je odprl s tekmo med Nafto in Radomljami. Zmage in treh točk so se razveselili Prekmurci, ki so bili boljši z 2:1.

Povratniki med prvoligaško druščino iz Lendave so v uvodnem krogu nove sezone v gosteh z 0:1 klonili proti Muri. Sezono so s porazom odprli tudi Radomljani, ki so morali doma z enakim izidom premoč priznati Kopru.

Gostje so danes povedli, a zmage niso zadržali. V drugem polčasu so Lendavčani po dveh golih rezervista Milana Klausza zrežirali preobrat in prišli do prve zmage v tej sezoni, prvi po vrnitvi v slovensko nogometno elito po 12 letih. Radomljani so medtem sezono odprli z dvema porazoma.

Radomljani so v uvodu dvoboja prevzeli pobudo v posesti in kazali več želje po zadetku. Prvi strel Mateja Malenška v drugi minuti ni bil natančen, so pa mlinarji vseeno prišli do precej zgodnjega vodstva v 12. minuti.

Moses Barnabas je v kazenskem prostoru zaposlil Roka Štormana, ta je nato poiskal Malenška, ki je za vodstvo mlinarjev premagal Žana Mauricia s strelov v daljši vratarjev kot.

Po golu so Radomljani ostali podjetnejši. Domačini so se počasi prebujali, nekoliko vzpostavili ravnotežje in po slabe po ure igre prvič povohali vrata tekmeca, a ni bilo pravega zaključka.

Napadalnejši so zatem spet postali Radomljani, Gaber Dobrovoljc je po kotu z glavo meril visoko čez prečko, tudi Nino Kukovec in Štorman sta merila nenatančno. Strel slednjega nekaj trenutkov zatem je bil bolj nevaren, a je zletel mimo desne vratnice lendavskih vrat. Pred odmorom sta na drugi strani mimo vrat zletela strela Harisa Kadrića in po kotu z glavo Arona Dragonera.

Takoj po odmoru je Nafta agresivno zaigrala, toda Radomljani so zdržali ta manjši pritisk. Z vidika priložnosti se je dvoboj nato pošteno umiril vse do 70. minute, ko je od daleč žogo sprva prek vrat poslal Hristijan Georgievski.

Iz kota Radomelj je v 73. minuti z glavo zapretil Ognjen Gnjatić, takoj zatem je imel z glavo po predložku priložnost še Nino Kukovec, a ni uspel zadeti. To pa je kaznovala Nafta v naslednjem napadu, ko je Szabolcs Szalay s podajo zaposlil rezervista Milana Klausza, ki je premagal Emila Velića in poskrbel za izenačenje.

Kukovec je imel novo priložnost, a je njegov strel Mauricio ubranil, na drugi strani je Szalay meril precej mimo. V 81. minuti pa je Nafti pred domačimi navijači uspel popoln preobrat v nekaj minutah. Szalay je tokrat v ogenj poslal Luko Božičkovića, ta je pred golom poiskal Klausza, ki je bil še drugič natančen.

Szalay je bil še naprej zelo aktiven v drugem polčasu, njegov poskus s prostega strela z razdalje je Veliću povzročil kar nekaj dela, kot tudi naslednji poskus Kalnoki-Kisa Zsomborja. Na drugi strani so imeli Radomljani sijajno priložnost za izenačenje, a je iz bližine čez prečko meril Marko Cukon. Pred koncem je nov strel Szalaya končal za vrati gostov in ostalo je pri zmagi Lendavčanov.

V naslednjem krogu bodo nogometaši Nafte gostovali v Ljubljani pri Olimpiji, Radomljane pa čaka dvoboj z Domžalčani.