Riera ne skriva nezadovoljstva: Kdo je rekel, da bo preprosto?

Nogomet 12. Avg 202416:07 1 komentar
Albert Riera

Trener Celja Albert Riera je bil kljub nedeljski zmagi nad Radomljami nezadovoljen s predstavo svoje ekipe. Španski strateg je najbolj razočaran nad fizično pripravljenostjo svojih varovancev.

“Tokrat se nam je zgodilo nekaj podobnega kot v zadnjem času na vseh tekmah. Prvi polčas odigramo bolje, tekmo pa končamo slabo. Ko imaš to težavo na vsaki tekmi, potem je to večinoma fizična težava. Vidim torej, da ta ekipa fizično ni pripravljena. Ta ekipa ni pripravljena in to moramo rešiti. To moramo rešiti na treningih, z intenzivnostjo. Ne na dolgih treningih, ampak intenzivno, saj gre za nogomet,” je uvodoma po tekmi dejal Riera.

Celjani so odlično začeli nedeljski obračun in po prvih 45 minutah je na semaforju kazalo 2:0 za domače. V drugem polčasu pa je sledil mrk, Radomljani so se prebudili in izid poravnali.

“V nogometu ne gre za to, kdo več teče, ampak kdo teče bolje. Izboljšati pa moramo hiter tek, ne le razdalje. Kot sem povedal že pred tekmo, temperatura je bila visoka in bilo je bilo težko za obe ekipi, ampak mi smo ekipa, ki igra vsake tri ali štiri dni. Tako ima Radomlje več časa za počitek, mi pa igramo na vsake 3-4 dni, zato je to težko. Igralci, bili so utrujeni, v drugem polčasu pa smo lahko videli, igralci, kot je (Luka, op. p) Bobičanec, da ne zmorejo odigrati vseh 90 minut. Po 60 minutah so bili pripravljeni na menjavo, naredim lahko le 5 menjav, ne morem jih narediti 11. Zato moramo nadaljevati, čim prej se moramo spočiti, saj nas v četrtek čaka še ena tekma,” je nadaljeval Španec.

Bledi Celjani so nato vseeno znova povedli, po predložku Bobičanca je z glavo zadel Damjan Vuklišević.

V sodnikovem dodatku je dvoboj za domače končno odločil Armandas Kučys, po predložku Rolanda Aaronsa je Litovec spretno podstavil nogo.

“Kot sem rekel, v nogometu morate ugotoviti, kje so točke, ki jih lahko izboljšate, ali stvari, ki jih lahko izboljšate. Na tem delamo. Nekaj stvari je bilo takšnih, ki jih nisem pričakoval. Ena od njih je, da smo po predsezoni, še vedno smo malo v predsezoni, še vedno smo avgusta, a ekipa je začela s treningi že pred mesecem in pol, skoraj pred dvema mesecema. Zato sem pričakoval, da s fizično pripravljenostjo ne bo težav. Sem nekdo, ki vodi tekme in si želim popolnosti. Popolnost ne obstaja, vendar se ji želim čim bolj približati. Všeč mi je, da so moji igralci ogledalo tega, kako se počutim na tej tekmi, kako želim igrati. In še vedno nisem zadovoljen, vendar sem zato tukaj. Imam delo. Če bi bili moji igralci popolni, potem me ne bi potrebovali,” meni trener Celja.

“Tako kot v življenju tudi tukaj ne veš vsega. Mislim, da je vsak dan nekaj, kar je treba izboljšati. Mogoče je včasih dobro, da se je zgodila ta situacija, ko so nas Radomljani z izenačenjem na 2:2 malo udarili po obrazu in smo potrebovali to reakcijo. Kdo je rekel, da bo enostavno? Nič ne bo enostavno v tem življenju. Zato se včasih, ko se kaj zgodi, zgodi iz nekega razloga. Vesel sem, da se je zgodilo na tak način, ker bomo na to bolj pozorni. In kot veste, rad rečem, da nikoli ne pride do dveh spodrsljajev zaporedoma. V Evropi smo imeli enega, a smo potem zmagali. V ligi smo že imeli en spodrsljaj proti Muri, danes smo zmagali. Če nikoli ne bomo imeli dveh spodrsljajev zapored, sem prepričan, da se bomo borili za cilj, ki si ga želimo,” je še dodal Riera.