V Mariboru se bojijo, da se ponavlja lansko poletje

Nogomet 12. Jul 202417:30 0 komentarjev
El Arabi Hilal Soudani utegne biti velika okrepitev za Maribor. FOTO: Jure Banfi.

Maribor je sezono 2024/25 odprl z zahtevnim evropskim gostovanjem v bolgarskem Plovdivu. Tekma 1. kroga kvalifikacij za evropsko ligo se je končala z izidom 2:1 za Botev, navijače vijoličastih pa trenutno bolj kot poraz skrbi stanje Hilala Soudanija, ki je zaradi poškodbe med polčasom ostal v slačilnici.

Soudani je imel smolo že na začetku prejšnje sezone, ko se je poškodoval na praktično prvi uradni tekmi in zaradi težav z ramo manjkal celotno poletje. Alžirski veteran je v spomladanskem delu Prve lige Telemach igral v sijajni formi in blestel v navezi z Josipom Iličićem. Oba sta bila tudi v Plovdivu v začetni enajsterici, a je le “Jojo”, ki se je hitro po povratku iz reprezentančnega tabora vrnil v ekipo Maribora, tekmo odigral do konca.

“Soudani? Čutil je bolečine in nismo želeli tvegati,” je o zvezdniku po tekmi dejal trener Ante Šimundža in nadaljeval: “Preventivno je zapustil igro, saj nas čaka še povratna tekma. Videli bomo, kako bo z njim v naslednjih dneh. Nekaj okoliščin nam ni šlo na roko, se pa je znova izkazalo, kaj pomeni igranje na mednarodnem prizorišču. Priložnosti, ki si jih ustvariš, moraš izkoristiti. Nasprotniku pa jih preprečiti. Ko je možnost kaznovati, bi to morali storiti, kot so nas tekmeci v drugem polčasu. Iz tega stališča moramo narediti korak naprej.”

Kot smo uspeli izvedeti, je Soudani začutil bolečino v zadnji stegenski mišici in zato zapustil igro. Sledi bitka s časom, saj je povratna tekma na sporedu že prihodnji četrtek. V Mariboru upajo, da Alžirec ni staknil hujše poškodbe, saj lahko večja težava s stegensko mišico takoj pomeni daljšo odsotnost. Slednja bi bila za vijoličaste velik udarec, saj se je že v Plovdivu v drugem polčasu opazilo, kako pomemben je za napad 16-kratnega slovenskega prvaka Soudani.

Če bo sledila daljša odsotnost, bo to predstavljalo ogromno težavo tudi v boju za najvišja mesta v Prvi ligi Telemach, ki jo Maribor odpira prihodnjo nedeljo z domačo tekmo proti Domžalam.

Povratno tekmo Maribora in Botev Plovdiva boste lahko prihodnji četrtek ob 20:15 lahko spremljali v ekskluzivnem prenosu na Sportklubu.