Zmaji v drugem polčasu strli odpor Radomelj (VIDEO)

Nogomet 14. Sep 202417:28 > 22:12 0 komentarjev

Olimpija tudi po reprezentančnem premoru ostaja vroča. V 8. krogu Prve lige Telemach so v Domžalah z 2:0 ugnali Radomlje. Oba zadetka sta padla v drugem polčasu.

Ljubljančani so tekmo pričakali na prvem mestu prvenstvene lestvice, na dosedanjih sedmih tekmah pa še niso bili poraženi. Radomljani so na zadnjih štirih tekmah brez zmage (dva remija in dva poraza) in so tekmo pričakali na predzadnjem mestu. Nogometaši Olimpije s peto zmago v letošnji sezoni ostajajo brez poraza in imajo zdaj tri točke prednosti (18) pred najbližjim zasledovalcem, Muro. Radomljani so s petim porazom v sezoni ostali na devetem mestu in pri petih točkah.

Radomljani so sicer spodbudno začeli, poskus med strelom in podajo Nina Kukovca je zletel mimo ljubljanskih vrat, na drugi strani pa je Emil Velić ujel strel Ahmeta Muhamedbegovića z glavo.

Olimpija je počasi stopila na žogo in prevzela terensko premoč, v 10. minuti je strel Dioga Pinta z desne strani zletel prek gola Radomelj. Na drugi strani je Halifa Kujabi z roba kazenskega prostora meril mimo vrat Matevža Vidovška.

Sledil je pritisk Olimpije, Agustin Doffo je v 18. minuti v ogenj poslal Alexa Blanca, a se je ena na ena izkazal Velić, tik zatem je z bližine slabo odreagiral še Raul Florucz. Toda minute Olimpije niso prinesle nič konkretnejšega in sledilo je obdobje brez priložnosti.

Ob koncu so na svoj račun prišli še mlinarji, v priložnosti se je znašel Kukovec, a je ni izkoristil, pred odmorom pa je Ognjen Gnjatić s prsmi blokiral strel Pedra Lucasa.

Radomljani so dobro začeli tudi drugi del, po kotu je z glavo streljal Gaber Dobrovoljc, a se je Vidovšek izkazal.

Le dobro minuto zatem so udarili gostje, po predložku Doffa je z glavo Velića za 1:0 premagal Florucz.

Se je pa Velić izkazal ob naslednjem strelu Petra Agbe. Na drugi strani je nevarno mimo vratnice švignil poskus Andreja Pogačarja, za Olimpijo pa je znova nevarno, tokrat s škarjicami, zapretil Lucas, a preveč po sredini, da bi premagal domačega vratarja.

Spet je sledilo zatišje, v tem času pa so Radomljani ostali z igralcem manj na igrišču, v 71. minuti je še drugi rumeni karton in posledično rdečega prejel Gnjatić.

Hitro so se mlinarji znašli v še več težavah, saj je Olimpija po prekršku nad Agbo dobila še enajstmetrovko. Za 2:0 jo je izkoristil Reda Boultam. Ljubljančani so nato z igralcem več tekmo le še varno pripeljali do konca.

Do konca dvoboja je strel Boultama ujel Velić, na drugi strani pa je še Matej Malenšek streljal naravnost v Vidovška.

V naslednjem krogu bodo nogometaši Olimpije doma gostili Bravo, Radomljani pa bi morali gostovati pri Primorju, a bo tekma na sporedu šele 12. oktobra.