Radomljani prekinili niz brez zmage v gosteh (VIDEO)

Nogomet 12. Okt 202415:11 0 komentarjev
NK Radomlje

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so na zaostali tekmi 9. kroga Prve lige Telemach premagali Primorje z 1:0 (0:0).

Radomljani so bili na poti, da niz brez zmage v gosteh, ki sega v februar, še podaljšajo, a jih je v izdihljajih dvoboja rešil rezervist Andrej Pogačar. Primorje sicer ostaja pred Radomljami na lestvici, a je ta prednost na sedmem mestu zdaj po tretjem porazu na domači zelenici skopnela na vsega točko.

Dvoboj so podjetneje začeli Radomljani, ki so od samega začetka pretili obrambi Ajdovcev. V deveti minuti je Halifa Kujabi kombiniral s soigralci na levi strani, nato prehitel domačo obrambo, a iz zahtevnega kota ni mogel premagati domačega vratarja Gašperja Tratnika.

Nogometaši Primorja so sprva le stežka prihajali na polovico gostov, tudi Radomljani pa si v naslednjih minutah niso priigrali omembe vredne priložnosti.

Prevlada gostov je nato skopnela, nase pa so začeli opozarjati tudi igralci Primorja. V 22. minuti je po slabem izvajanju avta do priložnosti prišel Matic Zavnik, a grdo zgrešil iz ugodnega položaja. Tri minute kasneje je od daleč nenevarno poskusil še Tilen Klemenčič, pet minut kasneje pa z glavo še Festim Shatri.

Do konca polčasa nevarnih položajev ni bilo več, v 49. minuti pa so imeli gosti sijajen položaj, da bi izigrali Ajdovce v protinapadu, a so s slabo podajo v prostor ostali malenkost prekratki oziroma je Tratnik pravočasno preprečil lahek zaključek Ninu Kukovcu.

Vratar Emil Velić je v 59. minuti dobro posredoval po strelu z glavo Harisa Dedića po podaji iz prostega strela. Dela pa ni imel ob naslednji podobni situaciji v 68. minuti, ko je mimo vrat sprožil Elias Telles. V 75. minuti je rezervist Ishak Rafiu prišel še do strela z levico z roba kazenskega prostora in precej namučil Velića.

Na drugi strani so v 77. minuti po dolgem času nevarno zapretili Radomljani, ki so se dolgo borili za žogo, do priložnosti pa je v osrčju kazenskega prostora po obratu prišel Niko Gajzler, a z levico zgrešil cilj.

Še naprej so bili Ajdovci nevarni po prekinitvah, dlani Velića je z okoli štirih metrov ob koncu 82. minuti po strelu z glavo ogrel še Mark Gulič.

Ko se je že zdelo, da bo prišlo do delitve točk, je po odličnem preigravanju in prefinjenem lobu z roba desne strani kazenskega prostora zadel rezervist Andrej Pogačar in prekinil dolg niz svoje ekipe brez zmage v gosteh.

Ajdovci bodo prihodnjo soboto v naslednjem krogu igrali v gosteh proti Kopru, Radomljane pa dan kasneje prav tako čaka gostujoča tekma proti Domžalam.