Razglašeni prvaki dobili lekcijo v Ljudskem vrtu

Nogomet 16. Jul 202222:22 0 komentarjev

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj so v prvem krogu Prve lige Telemach v gosteh premagali Maribor s 3:0 (2:0).

Slovenski prvaki iz Maribora so se sredi tega tedna v Turčiji – po zmagi nad beloruskim Šahtarjem iz Soligorska – prebili v drugi krog kvalifikacij za ligo prvakov, na uvodni domači tekmi v Prvi ligi Telemach v sezoni 2022/23 pa so doživeli hladno prho. Gosti iz Radomelj so izkoristili bledo predstavo Štajercev in v Ljudskem vrtu osvojili vse tri točke.

Mariborčani so napadalno odprli današnji obračun in goste iz osrednje Slovenije potisnili v obrambo. V uvodnih osmih minutah so si priigrali kar dve lepi priložnosti, po močnem strelu Roka Kronavetra z roba kazenskega prostora v četrti in Aleksa Pihlerja z glavo v osmi minuti pa se je z odličnim posredovanjem izkazal gostujoči vratar Emil Velić.

Prvi udarili gostje

Mlinarji iz Radomelj so v enajsti minuti šokirali občinstvo v Ljudskem vrtu in svojo prvo akcijo kronali z golom. Po ostrem prostem strelu Leona Severja z leve strani se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Hrvat Mario Čuić, ki je izkoristil neodločnost nizozemskega vratarja Menna Bergsna in po strelu z glavo zadel za 0:1.

Izbrance domačega trenerja Radovana Karanovića je prejeti gol povsem “odrezal”. V nadaljevanju njihova igra nikakor ni stekla, samozavestni Radomljani pa so bili do odhoda na veliki odmor in tudi v drugem polčasu nevarnejši.

V 35. minuti so podvojili svojo prednost, ko se je po globinski podaji Sandija Nuhanovića v kazenskem prostoru sijajno znašel Luka Cerar in povišal na 0:2.

Tudi drugi polčas po istih notah

Strateg Mariborčanov je v začetku drugega polčasa v “ogenj” poslal Ivana Brnića, Marka Božića in Maxa Watsona, a sveža kri – v 61. minuti je vstopil tudi nedavni junak dvoboja v Adapazariju in dvakratni strelec Roko Buturina – ni predramila igre domačih nogometašev. Njihovi napadi so bili v nadaljevanju jalovi, igra gostov pa organizirana in na visoki ravni.

Izbranci gostujočega trenerja Nermina Bašića so si prvo priložnost v drugi polovici tekme priigrali v 58. minuti, po podaji Nuhanovića z leve strani in močnem strelu Nedima Hadžića pa je najhujše preprečil Bergsen.

V 74. minuti je bil Nizozemec nemočen, njegovi igralci v polju so naredili grobo napako in žogo izgubili na sredini igrišča, v bliskovitem nasprotnem napadu pa je bil neusmiljen “eksekutor” Nuhanović in dokončno zapečatil usodo domačih nogometašev.

Zasedba iz Radomelj bo v petek, 22. julija, gostila Celje, mariborska ekipa pa bo dan kasneje gostila povratnico na prvoligaško sceno iz Nove Gorice.

Maribor – Radomlje 0:3 (0:2)

Čuić 11., Cerar 35., Nuhanović 74.

Stadion Ljudski vrt, gledalcev 2500, sodniki: Bubek (Nova Gorica), Vukan (Gornja Radgona), Švarc (Ivančna Gorica).

KONEC TEKME!

93. minuta: Še četrti gol v mreži Maribora! Ismir Nadarević je premagal Bergsna, a gol je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

90. minuta: Tri minute dodatka v Ljudskem vrtu.

86. minuta: Nova priložnost za Radomlje. Mariborčani so povsem razglašeni. Leon Sever je tokrat poizkusil z volejem z razdalje in le malo je zmanjkalo do četrtega zadetka za goste. Ostaja 3:0.

74. minuta: GOOOOOL! 3:0! Izjemna predstava Radomelj se nadaljuje. Sandi Nuhanović je asistenci s prvega dodal zadetek v drugem polčasu. Velika napaka Roka Sirka, ki je pravkar vstopil v igro, Nuhanović pa je izkoristil priložnost za 3:0!

58. minuta: Radomlje so bližje tretjemu golu kot Maribor prvemu! Nedim Hadžić se je znašel pred vrati domačinov, a izkazal se je vratar Bergsen, ki prvake ohranja pri življenju in zaostanku dveh golov.

56. minuta: Nova priložnost za Radomlje! Po prekršku Kodermana je z roba kazenskega prostora s prostega strela sprožil Sandi Nuhanović, žoga pa je zatresla le zunanji del mreže. Ostaja 2:0, Mariborčani pa še naprej niso nevarni.

46. minuta: Mariborčani so opravili trojno menjavo ob polčasu. V igro so prišli Ivan Brnić, Marko Božić in Max Watson, v slačilnici pa so ostali Ignacio Guerrico, Danijel Šturm in Rok Maher. Radomlje nadaljujejo v isti enajsterici.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

35. minuta: GOOOOOL! Luka Cerar za 2:0. Drugi zadetek Radomelj je visel v zraku, zdaj pa je kapetan poskrbel za podvojitev vodstva. Izjemno lepa podaja Sandija Nuhanović, Cerar pa se je izvrstno znašel in z volejem premagal vratarja Maribora. Žoga je šla precej po sredini gola, a strel z bližine je bil močan, zato Bergsen ni uspel bolje posredovati. 2:0.

32. minuta: Radomljani so nevarnejši. Izjemno se je na desni strani znašel Luka Cerar, ki je atraktivno našel Tina Hrvoja, ta je podal pred vrata, tam pa ni bilo nikogar, ki bi žogo le potisnil v mrežo.

30. minuta: Velika napaka Mutavčića, ki bi skoraj presenetil lastnega vratarja. Žogo je zgrešil in jo poslal mimo Bergsna, a tudi mimo vrat. Le kot za Radomlje.

24. minuta: Brez resnih priložnosti na obeh straneh, a tekma je odprta. Najprej so nevarno v napad krenili domači, žogo je odbil vratar Radomelj in takoj v protinapad poslal gostujoče napadalce. Nevarno podajo v sredino kazenskega prostora pa je prestregel mariborski čuvaj mreže Bergsen. Ostaja 0:1.

11. minuta: GOOOOOL! Vodstvo gostov. Mario Čuić je zadel za 1:0. Po kotu in podaji Leona Severja se je najbolje znašel v kazenskem prostoru, mariborska obramba je zaspala in se znašla v zaostanku.

8. minuta: Priložnost za Maribor. V kazenskem prostoru je z glavo do strela prišel Aleks Pihler, a vratar Radomelj Emil Velić je žogo uspel ukrotiti. Ostaja 0:0.

Mariborčani v začetni enajsterici s kar desetimi spremembami napram evropske tekme proti Šahtjorju. Na igrišču ostaja le vratar Bergsen.