Duh Olimpije tudi na derbiju v soseski

Nogomet 2. Avg 20212:12 0 komentarjev
Issah Abass je ob debiju v prvi hrvaški ligi zablestel. FOTO: Guliverimages.

Ne samo v Ljubljani, derbi je bil pretekli konec tedna tudi na Hrvaškem. V Zagrebu se je obračun med Dinamom in Rijeko končal z remijem s 3:3, na njem pa je zablestel nekdanji napadalec Olimpije Issah Abass. Ob debiju v hrvaškem prvenstvu je zabil dva gola.

V Stožicah je vse minilo v znamenju Olimpije, Ljubljančani so na prvem večnem derbiju sezone Maribor odpravili s 3:1, njen duh pa je bil prisoten tudi na stadionu Maksimir v Zagrebu.

Issah Abass, ki je bil član Olimpije med letoma 2017 in 2018, potem pa za dva milijona evrov prestopil v nemški Mainz, je k Rijeki kot posojeni nogometaš Nemcev prišel pred kratkim.

Za Rijeko je debitiral pri zmagi nad malteško Gziro v kvalifikacijah za Konferenčno ligo, v nedeljo pa debitiral še v hrvaškem prvenstvu in takoj zablestel. Že v prvem polčasu je zabil dva gola, najprej v 22. in potem še v 38. minuti. Najprej je izenačil na 1:1, potem pa na 2:2.

Derbi se je končal z remijem s 3:3, po tem, kar so videli, pa so lahko Rečani s svojo afriško okrepitvijo zelo zadovoljni.

22-letni Ganec Abass, ki je v Olimpijo prišel kot zelo mlad, je v Ljubljani v 54 nastopih dosegel 17 golov. Po odhodu v Nemčijo se pri Mainzu ni obnesel, v članski ekipi je odigral vsega štiri tekme.

Vmes je bil posojan na Nizozemsko – za Twente je odigral osem tekem in ni zadel, v majici Utrechta je na 20 tekmah v polno meril petkrat -, zdaj pa se bo preizkusil še na Hrvaškem. Če se po jutru dan pozna …