Kapetan Domžal kaznoval neučinkoviti Aluminij

Nogomet 20. Avg 202122:24 0 komentarjev
Aluminij - Domžale

Nogometaši Aluminija so v 6. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Domžalam z 0:1 (0:1).

Šesti krog Prve lige Telemach sta odprli ekipi, ki sta čakali na prvo zmago. Te pa so se danes veselili Domžalčani, ki so z golom Senijada Ibričića ugnali najmanj učinkovito ekipo dosedanjega dela prvenstva.

Prvi polčas je ponudil precej razburljivo predstavo, v kateri so bili uvodoma precej konkretnejši Kidričani, a prvi nevarnejši strel je v deseti minuti sprožil Ibričić, poskus kapetana Domžal pa je ukrotil Luka Janžekovič.

Sledile so nevarne akcije domačih, v 16. minuti je Marko Brest streljal, Ajdin Mulalić pa je žogo odbil, v 19. minuti je Jaka Bizjak zadel okvir vrat, isti igralec je nato v 25. minuti poskusil s “škarjicami”, a je bil spet na mesto domžalski vratar.

Še v isti minuti pa so gosti povedli, potem ko je Ibričić prišel do žoge na polovici Aluminija in nato z dobrih 20 metrov zadel v zgornji desni kot vrat domačih za 1:0.

Le dve minuti zatem je bil spet na drugi strani nevaren Bizjak, a je žogo iz ugodnega položaja poslal le malenkost čez gol.

Uvod drugega polčasa je bil mirnejši in brez večjih priložnosti, šele v 72. minuti so domači poskusili s strelom Tilna Pečnika od daleč, a Mulalić ni imel veliko dela.

Dobrih pet minut pozneje je Tilen Pečnik poskusil še z glavo, domžalski vratar pa je žogo brez posebnih težav ujel. V 80. minuti je bilo spet malce bolj vroče pred domžalskimi vrati, a znova brez uspeha.

V 81. minuti je Aluminij prek Roka Kidriča tudi zadel, toda takrat je bil napadalec domačih v prepovedanem položaju. Dve minuti pozneje je Tilen Pečnik spet streljal, toda Mulalić je žogo ujel.

Domači so pritiskali tudi v končnici tekme, toda neuspešno, tako da so tri točke odšle v Domžale.

Aluminij bo v 7. krogu prihodnjo nedeljo gostoval pri Olimpiji, Domžale pa bodo gostile Muro.

Aluminij – Domžale 0:1 (0:1)

Športni park, sodniki: Ponis, Žunič, Habibović.
Strelec: 0:1 Ibričić (25.).

Aluminij: Janžekovič, G. Pečnik, Martić, Marinšek (od 90. Medved), Bizjak (od 64. Kadrić), Kidrič, Prša (od 64. Bolha), Petek (od 20. Nkama), Brest (od 64. T. Pečnik), Krefl, Azemović.

Domžale: Mulalić, Žinič (od 87. Markuš), Klemenčič, Ibričić, Käit, Šoštarič Karič, Podlogar, Martinović (od 67. Dobrovoljc), Jakupović, Alić, Husmani.

Rumeni kartoni: Prša, G. Pečnik, Nkama, Marinšek; Käit.

KONEC TEKME!

83. minuta: Z roba kazenskega prostora je po tleh močan strel sprožil Tilen Pečnik, a še enkrat več meril po sredini domžalskih vrat.

79. minuta: Kidričani vse bolj pritiskajo proti domžalskim vratom. S strani je v šestnajstmetrski prostor prodrl Kidrič, a bil premalo odločen in iztržil le kot.

77. minuta: Nova priložnost za Aluminij. Po zmedi domžalske obrambe se je žoga odbila do Tilna Pečnika, ki je poskusil z glavo, a je bil njegov strel prešibak, da bi lahko ugnal danes razpoloženega Mulalića.

71. minuta: Po dolgem času je dlani domžalskega vratarja ogrel Pečnik, ki je sprožil s prostega strela, a meril po sredini vrat.

55. minuta: Ritem v drugem polčasu je v primerjavi s prvim močno padel. Na prvo veliko priložnost v drugem delu še vedno čakamo.

42. minuta: S prostega strela je vodstvo Domžal skušal povišati Jakupović. Žoga se je pri tem odbila od enega od igralcev in pristala v naročju vratarja Janžekovića.

Mojstrovina Ibričića za vodstvo Domžal:

25. minuta: GOOOL!!! 1:0 za Domžale. Še enkrat se je uresničil rek “kdor ne da, dobi”. Goste je v vodstvo popeljal Ibričić, ki je s 25 metrov sprožil projektil proti golu Aluminija in žogo poslal pod prečko.

Poskus Bizjaka s škarjicami:

25. minuta: Še enkrat več je do priložnosti prišel Bizjak. Tokrat je poskušal mrežo zatresti z atraktivnimi škarjicami, a se je še enkrat več izkazal vratar Domžal.

Prečka Jake Bizjaka:

19. minuta: Nova priložnost za Aluminij, ki je še enkrat izigral obrambo gostov. Pred domžalskim golom se je po izvrstni podaji Prša sam znašel Bizjak, a zadel le okvir vrat.

16. minuta: Pri Aluminiju je v napad stekel Marko Brest in kljub oviranju gostujočega branilca prišel do strela, a je bil znova na mestu Mulalić.

10. minuta: Po Aluminiju so si prvo priložnost priigrali tudi Domžalčani. Z roba kazenskega prostora je Janžekovića želel presenetiti Ibričić, a je vratar domačih žogo izbil v polje.

Priložnost Roka Kidriča:

6. minuta: Po predložku v kazenski prostor Domžal je visoko skočil Rok Kidrič, streljal z glavo, s fantastično obrambo pa se je izkazal Ajdin Mulalić.