Medved prinesel zmago napadalno navdihnjenemu Celju

Nogomet 23. Jul 202119:14 > 19:25 0 komentarjev
Tabor Sežana

Nogometaši CB24 Tabora Sežane so v 2. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Celju z 0:1 (0:0).

Kraševci, ki so novo sezono začeli z veliko zmago proti državnemu prvaku v Murski Soboti, so gostili pomlajene Celjane, ki so v “lepotici” prvega kroga sicer izgubili proti Mariboru, a pokazali, kakšno igro lahko navijači pričakujejo pod vodstvom Agrona Šalje. Tudi v Sežani so pogosto visoko pritiskali, pokazali več napadalne navdahnjenosti kot domači, na koncu pa je dvoboj odločila najstrožja kazen.

Sežanci so bili v uvodu tekme odločnejši, kar nekajkrat so se znašli v kazenskem prostoru gostov ali v njegovi bližini, toda pravega zaključka jim ni uspelo pripraviti. Celjani pa so nato vse globlje pritiskali na tekmeca in mu onemogočali prav organizacijo napadov, sami pa so tudi prišli do treh nevarnejših strelov.

Najlepšo priložnost je imel Tamar Svetlin v deseti minuti, ko mu je strel v kazenskem prostoru v zadnjem trenutku blokiral domači branilec. V 33. in 45. pa sta bila z roba kazenskega prostora nenatančna debitant Ivan Majevski in Žan Medved. Vmes je nase opozoril tudi domači napadalec Fahd Ndzengue, ko je streljal z leve strani kazenskega prostora, Matjaž Rozman pa je bil na mestu.

Sežanci so prvi polčas sicer končali z igralcem manj, saj je le malce pred koncem zaradi poškodbe igro zapustil Denis Kouao. Tega je v drugem polčasu zamenjal Blaž Urh, ki pa je v 49. minuti storil prekršek za najstrožjo kazen. To je nato zanesljivo izvedel Medved za celjsko vodstvo z 1:0.

Celjani so sicer še naprej visoko pritiskali na domače, prevladovali, v 69. minuti spet malce zagrozili, ko je žoga zletela malce mimo vrat, štiri minute pozneje pa je Majevski preveč okleval s strelom. V 77. minuti je od daleč poskusil Advan Kadušić, a je bil premalo natančen.

Tri minute pozneje je po dolgem času tudi Tabor prišel do strela, poskusil je dvakratni strelec s prve tekme Dino Stančič, a njegov poskus z glavo je bil prešibak, poskus Klemna Nemaniča iz bližine nekaj minut pozneje pa je bil nenatančen. V končnici so Sežanci pričakovano pritisnili in iskali luknjo v celjski obrambi, a je niso našli.

Tabor bo v 3. krogu prihodnjo nedeljo gostoval v Domžalah, Celje pa bo dan prej gostilo Koper.

Tabor Sežana – Celje 0:1 (0:0)

Stadion Rajka Štolfe, gledalcev 300, sodniki: Mertik, Gabrovec, Smej.
Strelec: 0:1 Medved (49./11 m).

Tabor Sežana: Koprivec, Ovsenek (od 62. Mihaljević), Nemanič, Briški, Salkić (od 87. Stanković), Grobry (od 62. Zeljković), Krivičić, Kouao (od 46. Urh), Tolić, Ndzengue (od 73. Čakš), Stančič.

Celje: Rozman, Brecl (od 46. Flis), Zec, Zaletel, Kadušić, Majevski, Svetlin (od 78. Rorič), Šporn (od 46. Vrbanec), Begić (od 68. Jakobsen), Medved (od 60. Sokler), Kuzmanović.

Rumeni kartoni: Briški, Ovsenek; Brecl, Sokler.

Potek tekme v Sežani:

KONEC TEKME! Celjani so po domačem porazu v uvodnem krogu proti Mariboru dosegli prvo prvenstveno zmago v novi sezoni. Z najstrožje kazni jim jo je zagotovil Žan Medved,

85. minuta: Nova priložnost za Tabor. S prostega strela je v šestnajstmetrski prostor Celja podal Dominik Mihaljević, kjer je bil najbolj iznajdljiv Klemen Nemanić, a z oddaljenosti le nekaj metrov žogo poslal visoko prek vrat.

Priložnost Stančiča:

80. minuta: Domačim se ves bolj mudi doseči izenačujoči zadetek. Po desnem boku je prodrl Adrian Zeljković in poslal predložek v kazenski prostor Celja, kjer je žoga našla Dina Stančiča. A poskus strelca dveh golov proti Muri je bil preslab, da bi premagal Rozmana.

69. minuta: Nova priložnost za Celje. Žogo je globoko v kazenski prostor podal Advan Kadušič, kjer je bil najvišji  Ester Sokler. Napadalec je streljal z glavo, a za nekaj centimetrov zgrešil vrata domačih.

Gol Medveda z najstrožje kazni in prekršek Urha:

49. minuta: Gooool! 1:0 za Celje! Rezervist Blaž Urh je v kazenskem prostoru podrl Žana Flisa in sodnik je pokazal na najstrožjo kazen. Zanesljivi izvajalec je bil Žan Medved.

KONEC PRVEGA POLČASA!

Obramba Rozmana po strelu Ndzengueja:

41. minuta: Denis Kouao je žogo poslal v kazenski prostor Celja do Ndzenguea, ki je imel dovolj prostora, da je ustrelil, a mu je veselje z obrambo preprečil vratar Matjaž Rozman.

30. minuta: Tamar Svetlin je s prostega strela s približno 17 metrov poskušal prelisičiti domačega vratarja Jana Koprivca, vendar bil nenatančen..

Strel Ndzenguea z glavo:

27. minuta: Po dolgem času nova priložnost na tekmi. Priigrali so si jo gostitelji, potem ko je Erik Salkič podal v kazenski prostor, kjer je z glavo ustrelil Ndzengue, a meril prek vrat.

Priložnost Tamarja Svetlina:

10. minuta: Vrhunska akcija Celjanov. Amadej Brecelj je opazil Žana Medveda, ki je stekel v kazenski prostor, ta pa je nato podal do osamljenega Tamarja Svetlina, ki je ustrelil proti vratom Tabora, a je eden od branilcev Tabora strel blokiral.

1. minuta: Na prvo priložnost na tekmi ni bilo treba čakati dolgo. Celjani so na sredini igrišča napravili napako in izgubili žogo, do katere je prišel Fahd Ndzengue in krenil v napad. V kazenskem prostoru je želel podati do Dina Stančiča, a je obramba gostov še pravočasno posredovala.