Prvaki demolirali Ukrajino, blestel Giroud

Reprezentance 7. Okt 202023:03 > 23:04
REUTERS/Benoit Tessier

Francoski nogometaši so v Saint-Denisu na prijateljski tekmi s prepričljivih 7:1 premagali Ukrajino.

Sportklub Slovenija

Na tekmi v Parizu je bil v ospredju napadalec svetovnih prvakov Olivier Giroud, ki je svoj 100. nastop za izbrano vrsto proslavil z dvema goloma in s tem postal drugi najboljši strelec v zgodovini reprezentance.

Galski petelini so že v 40. minuti vodili s 4:0 in že takrat rešili vprašanje glede zmagovalca.

Prvi zadetek na tekmi je s svojim prvim golom za člansko izbrano vrsto v 9. minuti srečanja dosegel 17-letni Eduardo Camavinga

Nato pa je na oder stopil Olivier Giroud.

Nogometaš Chelseaja je v 24. minuti s 17 metrov očistil pajčevino, nato pa je v 34. minuti žogo po odbitku še enkrat poslal v mrežo.

Sijajni napadalec je za Francijo tako dosegel svoj 42 gol in na drugem mestu prehitel Michela Platinija (41). Pred njim je zgolj še Thierry Henry (51).

Ekipa, ki jo vodi Didier Deschamps je v 39. minuti prišla do prednosti s 4:0 potem, ko je po podaji iz kota nerodno pred svojimi vrati posredoval Vitaliy Mykolenko in dosegel avtogol.

Častni zadetek za ukrajinsko reprezentanco, ki jo vodi legendarni Andrej Ševčenko je v 53. minuti dosegel Viktor Tsygankov, a je to le še bolj razjezilo gostitetlje.

Do konca tekme se je mreža Ukrajincev zatresla še trikrat. Strelci so bili Corentin Tolisso v 65. minuti, Kylian Mbappe v 82. in Antoine Griezmann v 89. minuti.

Reprezentanca Mehike je v Amsterdamu na debiju novega trenerja Franka de Boera z 1:0 premagala Nizozemsko. Edini strelec za mehiško reprezentanco je bil Raul Jimenez iz enajstmetrovke v 60. minuti.

Poljska je s 5:1 premagali Finsko. Na tekmi je do hat-tricka prišel Kamil Grosicki. Avstrija je bila z 2:1 boljša od Grčije, Češka pa je z enakim rezultatom premagala Ciper. Danska je brez težav s 4:0 premagala Ferske otoke.