Zmaga Portugalcev v Splitu, a Hrvati ostajajo med elito

Reprezentance 17. Nov 202022:35 > 22:39
Princscreen

Nogometaši Portugalske so dobili tekmo zadnjega kroga v Ligi narodov. Aktualni evropski prvaki so na Poljudu s 3:2 premagali Hrvaško.

Tekma za Portugalce ni bila pomebna, saj je bilo že pred tekmo jasno, da bodo končali na 2. mestu v skupni A3.

Hrvati pa so si želeli priboriti obstanek v elitni diviziji. Ognjeni so bili posreden obračun s Švedsko, ki je sočasno gostovala v Parizu. Ekipi sta imeli enak medsebojni izkupiček in enako golrazliko, zato je bilo jasno, da bo napredovala ekipa, ki bo danes zabeležila boljši rezultat.

“Vatreni” so v vodstvo prišli v 29. minuti, ko je iz neporedne bližine Patricia premagal Mateo Kovačić.

V 51. minuti je Oliver izključil Roga in Hrvati so se znašli v velikih težavah. Le minuto kasneje je za izenačenje poskrbel Ruben Dias.

Portugalce je 8. minut kasneje v vodstvo popeljal Joao Felix, a zadetek ne bi smel obveljati, saj je asistent Jota predhodno v akciji evidentno igral z roko.

Velika sodniška napaka Hrvatov ni zmedla. Le 5. minut kasneje je 2. današnji zadetek dosegel Kovačić, ki je tako poskrbel za izenačenje. Vezist Chelseaja je danes dosegel dvakrat več golov, kot pred tem na 61 tekmah v dresu izbrane vrste.

Končnih 3:2 je v zadnji minuti, po veliki napaki vratarja Livakovića, postavil Ruben Dias, ki je tako danes dosegel svoj prvi in drugi zadetek v dresu z državnim grbom.

Francija je Švedsko premagala s 4:2.

Od elitne divizije se tako poslavljajo Skandinavci.