Svetovni prvaki Nemci spet ostali brez zmage!

Reprezentance 15. Okt 201410:03 > 10:06

Evropski teden nogometa smo na televiziji Sport Klub v torek zvečer zaokrožili še z zadnjimi kvalifikacijskimi tekmami v mesecu oktobru, ni pa bi bilo vroče samo v Beogradu, kjer gledalci na koncu niso videli ne golov ne konca tekme, pač pa le daljinsko vodeni kvadrokopter z veliko albansko zastavo, ampak tudi na preostali evropskih zelenicah, kjer je bilo k sreči vroče v pozitivnem pomenu besede. Drugo tekmo večera v skupini I med Dansko in Portugalsko je v peti minuti sodnikovega podaljška po podaji rezervista Ricarda Quaresme z glavo odločil kapetan Cristiano Ronaldo (v resnici se je žoge zadnji dotaknil branilec Simon Kjaer), Irci pa so se v 90. minuti v Gelsenkirchnu rešili pred porazom, potem ko je vodilni gol Tonija Krosa za Nemce izničil John O Shea. Prve tri točke v “slovenski” skupini E pa je osvojila švicarska reprezentanca, ki je v gosteh s 4:0 premagala San Marino. Naslednji, četrti krog kvalifikacij za EURO 2016, bo na sporedu sredi novembra, kakopak, s prenosi na naši televiziji!

ZDESETKANA NEMČIJA ŠE NAPREJ NEPREPOZNAVNA

Joachim Löw je pred tekmo v Gelsenkirchu napovedoval napad na zmago od prve minute, da bi se oddolžil za poraz na sosedskem derbiju v Varšavi, kjer so Poljaki pred dnevi zmagali z 2:0. Domači selektor je bil spet brez večine prvokategornikov na sredini igrišča, saj se je kot zadnji poškodoval še Cristopher Kramer, v napadu je manjkal Marco Reus. Elf se je z nasprotnikom dolgo mučil, čeprav je žogo bistveno več držal v svoji posesti … Vodilni gol na tekmi je v 71. minuti s strelom z več kot 20 metrov dosegel Toni Kroos, potem ko se je žoga v mrežo odbila od leve vratnice čuvaja mreže Davida Fordeja.

Irci so se v zadnjih minutah odprli in zaigrali precej bolj tvegano, nagrado pa so dobili v četrti minuti sodnikovega dodatka, ko je John O Shea prelisičil branilca Matsa Hummelsa in s konico nogometnega čevlja žogo poslal za hrbet vratarja Manuela Neuerja. Nemčija ima po treh kvalifikacijskih tekmah samo štiri točke in zaseda samo četrto mesto v svoji skupini D. Skupaj z Irsko na vrhu še vedno vztraja Poljska, ki se je doma namučila za točko proti Škotski (2:2).

PORTUGALCI V GOSTEH DO PRVIH TREH TOČK

Portugalci so gostovali na stadionu Parkev v Kopenhagnu pri neporaženih Dancih, ki so pred dnevi iz Tirane odnesli točko, na uradni tekmi je debitiral selektor Santos, ki bi moral biti suspendiran zaradi izpada na svetovnem prvenstvu, a je UEFA zaradi njegove pritožbe zadržala izvajanje kazni. Santos je v začetno enajsterico uvrstil tudi prvega zvezdnika Cristiana Ronalda, ki je bil zaradi lažje poškodbe kolena vprašljiv, a je na koncu prav on v sodnikovem dodatku prisili v napako Simona Kjaera, ki je dobil skok z glavo, vendar žogo poslal v lastno mrežo.

Danci so bili vso tekmo v podrejenem položaju, a so si sami v prvem polčasu pripravili najlepšo priložnost, potem ko je Christian Eriksen potegnil v protinapad, izigral gostujoč obrambo, po podaji pa je Kron Daehli iz neposredne bližine stresel samo desno vratnico. V skupini F je nov poraz doma proti Severni Irski (0:2) doživela Grčija, zato je selektor Claudio Ranieri že pod velikim pritiskom.