Črna gora nadigrala Litvo, Italija do zmage na Poljskem

Reprezentance 14. Okt 201820:36 > 20:48
Giuseppe Bellini/Getty Images

Nedeljski večer v Ligi narodov je postregel z novimi zanimivimi predstavami. Črna gora je na četrti tekmi skupine 4 v ligi C s 4:1 ugnala Litvo, Italija pa je v Ligi A slavila na Poljskem (0:1).

Sokoli so se z zmago povzpeli na drugo mesto v skupini, kjer z osmimi točkami vodi Srbija. Romunija je na tretjem mestu in zaostaja za dve točki, Litva pa je še vedno brez točke.

Črnogorci so pogrešali Stevana Jovetića, Stefana Savića, Marka Jankovića, Nikolo VukčevićaAdam Marušić pa je tekmo začel na klopi. Kljub temu so domačini že po desetih minutah igre povedli z 1:0, strelec je bil Stefan Mugoša. Gostitelji so v prvem delu povsem dominirali na zelenici in v 35. minuti podvojili svojo prednost preko Borisa Kopitovića. Pred koncem prvega polčasa je eden izmed branilcev Litve še nespretno igral z roko in avstrijski sodnik je Črni gori prisodil enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Mugoša.

Drugi del je bil pričakovano bolj miren, Črna gora pa se je osredotočila na branjenje prednosti. Litva je zapretila le enkrat, a se je takrat z obrambo izkazal Danijel Petković. Četrti gol za domače je v končnici zabil Pavle Zorić, čast gostov pa je vsaj nekoliko rešil Baravikas.

Italija v sodnikovem dodatku do zaslužene zmage

V skupini A je na današnji tekmi Italija v gosteh ugnala Poljsko, ki je pred svojimi navijači razočarala. Italijani so bili v prvem polčasu izrazito boljši nasprotnik, a bili pred vrati Wojciecha Szczesnyja vselej premalo zbrani. Že v drugi minuti je zapretil Jorginho, ki je stresel prečko, nato pa so gostje med 30. in 45. minuti nanizali še štiri lepe priložnosti. V 30. minuti je poskusil Lorenzo Insigne, ki je znova stresel okvir gola, nato pa je bil znova nevaren Jorginho, ki ga je zaustavil Szczesny. Do konca polčasa sta priložnosti zapravila še Giorgio Chiellini v 36. minuti in Alessandro Florenzi v 44.

Na začetku drugega polčasa je Poljski selektor v igro poslal dva rezervista (Jakub Blaszczykowski in Kamil Grosicki), ki sta poživila igro gostiteljev. Ti so prvič na tekmi zapretili v 58. minuti, ko je prav Kamil Grosicki z bližine nameril proti vratom Italije, a se je z obrambo izkazal Gianluigi Donnarumma. Grosicki je znova poskusil v 72. minuti, tudi tokrat pa je dvoboj dobil Donnarumma. Domači so bili še v isti minuti nevarni preko Arkadiusza Milika, ki pa je žogo poslal čez gol. V 76. minuti je Federico Bernardeschi sprožil čez gol, v 92. minuti pa je Cristiano Biraghi vendarle poskrbel za minimalno zmago Italijanov.