Srbija po zmagi nad Črno goro že na pragu B divizije

Reprezentance 17. Nov 201813:09 > 16:55
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Reprezentanca Srbije je na prvi današnji tekmi Lige narodov ugnala Črno goro z 2:1 in je sedaj že na pragu B divizije.

Dragan Čiča

Derbi v Beogradu se je začel dokaj mirno brez večjih priložnosti. V obdobju med 29. in 32. minuto pa so Srbi izvedli dva hitra protinapada in na hitro povedli z 2:0. Med strelce sta se vpisala Adem Ljajič in Aleksandar Mitrović, slednji je imel že v 38. minuti priložnost, da odloči zmagovalca, vendar je zapravil strel z bele točke.

V drugem polčasu so Črnogorci vendarle zaaigrali bolj napadalno in v 60. minuti zadeli, a z nedovoljenega položaja. Samo deset minut pozneje pa jim je rezultat vendarle uspelo zmanjšati na 2:1. Po podaji Nebojše Kosoviča je žogo v režo poslal Stefan Mugoša. Gostje so lovili izenačenje, imeli kar nekaj zrelih priložnosti, a se je kar nekajkrat dobro izkazal tudi vratar orlov Predrag Rajkovič.

Srbija je še po drugi zmagi nad Črno goro sedaj na prvem mestu s petimi točkami prednosti pred Romunijo, ki bo tekmo z Litvo odigrala zvečer.