CA: Slab začetek Argentincev, Kolumbija slavila z 2:0

Bruna Prado/Getty Images

Na prvi tekmi skupine B na letošnjem južnoameriškem pokalu v Braziliji, je bila Kolumbija z 2:0 boljša od Argentine.

Čeprav so na Areni Fonta Nova v Salvadorju od prve minute zaigrali zvezdniki Lionel Messi, Sergio Agüero, Angel Di Maria in na drugi strani Falcao, Carlos Cuadrado in James Rodriguez, prvi polčas ni postregel z veliko priložnostmi, golov ni bilo.

Šok za gavče je nastopil v 71. minuti, ko je igralec mehiške Americe Roger Martinez na fenomenalen način premagal Franca Armanija.

Zmago je “kofetarjem” zagotovil nogometaš Atalante, Duvan Zapata in to le pet minut po vstopu s klopi. Prav soigralec našega Josipa Iličića je začel akcijo in potem izkoristil podajo Jeffersona Lerme z leve strani, da v 86. minuti zabije žebelj v “krsto” Argentincev.

V skupini B morata danes tekmo 1. kroga odigrati še Paragvaj in Katar, ki na prvenstvu vadi za prihajajoče SP leta 2022.