Messiju rdeč karton, Argentini pa tretje mesto na C.A.

Reprezentance 6. Jul 201923:01 > 23:04
Catherine Ivill, Getty Images Spor

Nogometaši Argentine so na tekmi za tretje mesto na Copa Americi premagali Čile z 2:1. Tekmo pa je zaznamoval rdeči karton, ki ga je slednji prejel v prvem polčasu.

Argentina je po izpadu Cope America v polfinalu z zmago končala letošnjo izvedbo južnoameriškega prvenstva. Z 2:1 so na tekmi za tretje mesto premagali dvakratne zaporedne prvake, reprezentanco Čila.

Tekmo je zaznamovala dvojna izključitev. Izključena sta bila Leo Messi in Gary Medel, ki sta si “skočila” v lase v 37. minuti, glavni sodnik pa je oba izključil z neposrednim rdečim kartonom.

Argentinci so sicer povedli v 12. minuti, ko je po podaji Messija zadel Sergio Aguero. Že deset minut pozneje je prednost povišal Paulo Dybala, ki je dobil priložnost in tekmo celo začel v prvi postavi.

Argentina je na odmor odšla s prednostjo 2:0. V drugem polčasu, kjee je bilo na igrišču samo 20 nogometašev so gledalci spremljali dokaj izenačen obračun. Čilenci so v 59. minuti sicer prišli do znižanja, potem, ko je Arturo Vidal uspešno izvedel strel z bele točke. Do konca tekme pa se potem rezultat ni več spremenil.

Danes ob 22. uri bo na sporedu še finale med Brazilijo in Perujem.