Argentinci dobili tekmece v finalu

Nogomet 11. Jul 20248:20 0 komentarjev

Kolumbijski nogometaši so se z zmago z 1:0 proti Urugvaju uvrstili v finale pokala Amerike, kjer jih čakajo argentinski branilci naslova. Edini gol je dosegel Jefferson Lerma.

Zadetek je bil dovolj, da se je Kolumbija uvrstila v svoj tretji finale tekmovanja Copa America, kjer bo skušala proti Messijevi druščini osvojiti drugi naslov celinskega prvaka po tistem iz leta 2001.

Kolumbijci bodo skušali niz neporaženosti proti svetovnim prvakom podaljšati na 29 tekem, vleče se od začetka leta 2022.

Za Kolumbijce sicer ni šlo vse kot po maslu, Daniel Munoz bi skoraj pokvaril zabavo. Tik pred polčasom si je z grobim udarcem s komolcem v prsi igralca PSG Manuela Ugarteja prislužil drugi rumeni karton in s tem izključitev (45.).

Pri številčni prednosti Urugvaja v drugem delu so se karte premešale, še bolj pa, ko je v 62. minuti selektor Kolumbije Nestor Lorenzo iz igre poslal Rodrigueza, ki je imel že rumeni karton. Tedaj je Urugvaj še bolj pritisnil na tekmeca. Številna premoč bi se skoraj pretvorila v izenačenje.

Luis Suarez je tako le nekaj minut po vstopu v igro z enim dotikom sprejel predložek Ugarteja. Njegov močan strel se je odbil od zunanjega dela vratnice. Urugvaju tudi v nadaljevanju ni uspelo izkoristiti nekaj ugodnih priložnosti. Mateus Uribe pa je na drugi strani v zadnji minuti zadel prečko.

Kolumbijsko slavje je bilo po zadnjem žvižgu sodnika pokvarjeno, ko sta se na tribunah sprli skupini navijačev in je morala posredovati policija.