Irska nočna mora: “Samo ne onadva” (VIDEO)

Nogomet 7. Sep 202420:45 0 komentarjev

Anglija je v prvem krogu novega cikla lige narodov na gostovanju z 2:0 ugnala Irsko. Poraz, ki bo domače še posebej bolel.

Oba zadetka sta namreč dosegla nogometaša, ki sta v svojih mladinskih reprezentančnih karierah nosila irski dres. Še več, en je celo trikrat oblekel članskega.

Declan Rice in Jack Grealish sta bila skozi celotno tekmo deležna glasnih žvižgov s tribun stadiona Ariva v Dublinu. To pa ju je očitno še dodatno motiviralo.

Najprej je nekdanji irski članski reprezentant Declan Rice v 11. minuti lepo zaključil v desni zgornji kot gola, ki ga je branil Caoimhin Kelleher. Sledilo je nekaj, kar v reprezentančnem nogometu ne vidimo praktično nikoli: Rice ni želel proslavljati doseženega zadetka.

V 26. minuti se je prednost Anglije podvojila. Spet je bil nogometaš Arsenala Rice v središču pozornosti. Po lepi akciji je s podajo našel še enega nesojenega irskega reprezentanta Jacka Grealisha, ta pa je zadel za končni rezultat 2:0.

Da je udarec še večji: to je bila prva tekma angleške nogometne reprezentance, ki jo je s klopi vodil začasni trener Lee Carsley – seveda, nekdanji irski reprezentant.