V 3. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2026 se je vroči dvoboj v Tirani med Albanijo in Srbijo končal z 0:0.
Po uvodnih himnah, med katerimi so albanski navijači srbsko pospremili z glasnimi žvižgi, se je v razprodanem stadionu v Tirani začel dolgo pričakovani obračun med Albanijo in Srbijo – dvoboj dveh ekip, ki imata bogato in napeto zgodovino medsebojnih tekem.
Tekma je že od prvih minut potekala v visokem ritmu, pričakovano pa ni manjkalo fizičnih dvobojev in napetih trenutkov. Obe ekipi sta prikazali organizirano in previdno igro, z več poudarka na obrambi kot tveganju v napadu. Priložnosti je bilo malo, igra pa se je večinoma odvijala na sredini igrišča.
Najbolj razburljiv trenutek prvega dela je prišel tik pred odmorom, ko je glavni sodnik Daniele Massa iz Italije po prekršku v kazenskem prostoru pokazal na belo točko v korist domače reprezentance. Odgovornost je prevzel Rey Manaj, a njegov strel z enajstih metrov je odlično ubranil vratar Srbije Đorđe Petrović, ki je z izjemnim posredovanjem ohranil mrežo nedotaknjeno. Tudi v drugem polčasu sta mreži ostali nedotaknjeni in vroč obračun v Tirani se je končal brez zmagovalca.
Kaj se dogajalo na drugih tekmah sobotnega večera?
Anglija je v skupini K v tretji tekmi dosegla tretjo zmago, a ni šlo tako gladko, kot so njeni navijači pričakovali. Malček Andora je padel le z 0:1, edini gol pa je dosegel zvezdnik Bayerna Harry Kane na začetku drugega dela.
Tudi v skupini H je Bosna in Hercegovina dosegla tesno zmago, San Marino je klonil le z 0:1. Tako kot Angleži so tudi nogometaši Bosne in Hercegovine še vedno stoodstotni po treh tekmah, nove tri točke je danes zagotovil zvezdnik Edin Džeko v 66. minuti.
Avstrija je v tej skupini premagala Romunijo z 2:1. Tekmece je načel Michael Gregoritsch ob koncu prvega dela, v 60. je drugi gol dosegel Marcel Sabitzer, Romuni so v sodnikovem dodatku še znižali, vendar je zmanjkalo časa za preobrat. Po tri točke imajo Romunija, Ciper in Avstrija, a je slednja danes igrala šele prvo tekmo.
V skupini G sta se Malta in Litva razšli z 0:0, Maltežani so tako prišli do prve točke v kvalifikacijah. Nizozemska je pričakovano premagala Finsko, gostje so silovito začeli ter z goloma Memphisa Depaya v šesti in Denzela Dumfriesa v 23. prišli do hitrega vodstva, pozneje pa golov ni bilo več. Za oranžne je bila to prva tekma v kvalifikacijah, z zmago so zdaj na tretjem mestu, s točko manj kot Finci, ki pa imajo že tri tekme.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal


Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!