Nogometni vratar Yann Sommer ne bo več igral za švicarsko reprezentanco, je v sporočilu za javnost zapisala švicarska nogometna zveza (ASF).
“Po tehtnem premisleku sem se odločil, da končam reprezentančno kariero. V veliko čast in privilegij mi je bilo, da sem lahko dvanajst let zastopal barve svoje države na najvišji nogometni ravni in zanjo odigral 94 tekem,” je na spletni strani ASF zapisal 35-letni Sommer.
Zadnjo reprezentančno tekmo je odigral 6. julija na evropskem prvenstvu v Nemčiji. Na četrtfinalni tekmi v Düsseldorfu je Švica po izvajanju 11-metrovk klonila proti Angliji.
V Morgesu rojeni 183 cm visoki vratar je sijajno kariero naredil tudi na klubski sceni. V domovini je igral za Basel in Grasshoppers, v Nemčiji za Borussio iz Mönchengladbacha ter Bayern iz Münchna, od avgusta lani pa je član italijanskega Interja iz Milana.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal


Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje