Mlada reprezentanca v Kranju opravila nalogo

Nogomet 9. Jun 202219:53 > 20:17 0 komentarjev
Selektor mlade reprezentance Milenko Ačimović; FOTO: Aleš Fevžer.

Slovenska mlada reprezentanca do 21 let se je v Kranju na kvalifikacijski tekmi za uvrstitev na EURO 2023 veselila zmage z 2:0 nad andorskimi vrstniki.

Varovanci Milenka Ačimoviča so v vsakem polčasu dosegli po en gol in se z zmago zavihteli na tretje mesto lestvice v skupini.

Žal so možnosti za preboj na elitno tekmovanje na stari celini, ki ga bosta prihodnje leto družno gostili Romunija in Gruzija, slovenski mladeniči že zapravili, saj Anglija in Češka bežita s preveliko razliko. Tako kot na srečanju v Andori, je v polno meril Dušan Stojinović.

Kapetan reprezentance je odpor gostujoče obrambe strl v 22. minuti, ko je po prekinitvi lepo zadel z volej udarcem.

Domača izbrana vrsta si je na kranjskem stadionu ustvarila precej več priložnosti, nadzorovala posest žoge (61 odstotkov igre) in v 62. minuti praktično odločila srečanje.

Zadetek v polno

Ačimović se je odločil, da z zelenice povleče prvo violino v napadu, Aljošo Matka, ki je pred tem v prvem polčasu stresel vratnico, na igrišče pa poslal Primorca, Tjaša Begića.

Član Celja se mu je za zaupanje na najboljši možen način zahvalil s tem, ko je po natanko eni minuti tekanja zadel za 2:0. Velik del zaslug za podvojeno prednost ima tudi andorski vratar, saj je slabo izbijal žogo iz kazenskega prostora.

Pritisk nanj je vršil prav Begić, ki je je s tem dosegel prvenec v dresu mlade reprezentance. Do konca sta mreži mirovali, gostje pa so tekmo zaključili le z desetimi, po drugem rumenem kartonu je “pordečel” Gabriel Mateos.

Izjava selektorja Milenka Ačimoviča:

Slovenska mlada reprezentanca kvalifikacije zaključuje v ponedeljek, ko gostuje pri Angležih v Huddersfieldu. Veseli predvsem dejstvo, da je bila to že peta zaporedna tekma brez poraza slovenske mlade reprezentance.