Slovenci preživeli prvi test pred evropskim prvenstvom (VIDEO)

Nogomet 4. Jun 202419:55 0 komentarjev

Slovenska nogometna reprezentanca je v Stožicah odigrala prvo prijateljsko tekmo pred odhodom na evropsko prvenstvo v Nemčiji. Varovanci Matjaža Keka so Armenijo ugnali z 2:1.

Slovenci so hitro povedli. V 11. minuti se je v kazenskem prostoru odlično znašel Jan Mlakar in z volejem ugnal obrambo gostov.

V prvem polčasu se je nadaljevala premoč slovenskih reprezentantov, ki pa niso uspeli še enkrat zatresti mreže nasprotnika.

Zato pa kazen na začetku drugega dela. V 56. minuti je izenačil kapetan Armenije Varazdat Haroyan, ki je bil natančen s strelom z glavo po kotu gostov.

Slovenija - Armenija

Sledil je odgovor Matjaža Keka. V 59. minuti je v igro poslal Timija Maxa Elšnika, Petra Stojanovića in Josipa Iličića. Poteza se mu je obrestovala. Že štiri minute kasneje sta namreč slednja poskrbela za novo vodstvo. Stojanović je asistiral, član Maribora pa z levico lepo zadel za 2:1.

Sledili so pritiski Armencev, ki so si priigrali še nekaj priložnosti, izenačiti pa jim ni več uspelo.

Izbrance Matjaža Keka pred EP v soboto ob 15. uri prav tako v Stožicah čaka še obračun z Bolgarijo.