Slovenija po zaslugi Josipa Iličića strla odpor Armenije (VIDEO)

Nogomet 4. Jun 202415:51 > 19:53 3 komentarji
Slovenija - Armenija

Slovenska nogometna reprezentanca je v Stožicah na pripravljalni tekmi pravkar z 2:1 premagala Armenijo. To je bil predzadnji test za varovance Matjaža Keka pred odhodom na evropsko prvenstvo v Nemčijo. V soboto se bo Slovenija pomerila še z Bolgarijo.

Slovenska vrsta je v precej spremenjeni postavi odigrala tekmo z Armenci, sploh prvo medsebojno. Domači so si želeli zmage, saj to dviga samozavest, a predvsem je tekma selektorju služila za vpogled stanja tistih, ki ne igrajo ključnih vlog v ekipi oziroma tistih, ki so imeli v zadnjem obdobju zdravstvene težave in potrebovali igralne minute.

Zmago so po zadetku Josipa Iličića v drugem polčasu Slovenci tudi dosegli, čeprav so imeli gosti kar nekaj priložnosti, in tako poskrbeli za pozitivno nadaljevanje priprav na EP, ki ga bodo Kekovi nogometaši začeli 16. junija v Stuttgartu proti Danski, nadaljevali 20. junija v Münchnu proti Srbiji, skupinski del pa končali 25. junija v Kölnu proti Angliji.

Selektor Kek se je proti Armencem odločil za precej spremenjeno prvo postavo, tudi zaradi tega, ker je že pred tekmo razkril, da tokrat zaradi previdnosti in poškodb ne bo računal na Žana Celarja, Miho Blažiča, Benjamina Šeška in Benjamina Verbiča.

Slovenija - Armenija 2:1 (1:0)