Ronaldo pri 39 letih premika meje mogočega (VIDEO)

Nogomet 27. Maj 202422:08 2 komentarja

Portugalski nogometni as Cristiano Ronaldo, ki smo ga pred kratkim videli tudi v Stožicah, je v zadnjem krogu savdijskega prvenstva dosegel dva zadetka in s 35 zadetki gladko postal kralj strelcev. 39-letni napadalec je postal prvi nogometaš, ki je postal najboljši strelec v štirih različnih ligah. Trikrat v španski la ligi, po enkrat pa mu je to uspelo tudi v premier ligi in v serie A.

Cristiano Ronaldo je bil proti Al-Ittihadu zelo motiviran. Najprej je dvakrat zadel iz prepovedanega položaja, v sodnikovem dodatku pa je bil za trud vendarle nagrajen in prišel do prvega zadetka.

V drugem polčasu je prednost Al-Nassra povišal na 2:0. Iz kota mu je podal Marcelo Brozović, Portugalec pa je lepo zadel z glavo .

Ronaldo je pet minut kasneje ob velikem aplavzu domačih navijačev zapustil igro, zato je enajstmetrovko v 78. minuti izvedel Abdulrahman Ghareeb in poskrbel za 3:0.

Al-Ittihad, ki je od 66. minute igral z igralcem manj, je kljub visokemu zaostanku poskrbel za vročo končnico. V 89. minuti je v polno meril Farha Al Shamrani, na 2:3 pa je tri minute kasneje znižal Fabinho. Nekdanji član Liverpoola je najprej zgrešil enajstmetrovko, nato pa je v mrežo Al Nassra pospravil odbitek vratarja.

Prekrasen zadetek Portugalca, ki ga pa ni veljal:

Al Nassr je vse upe gostov ugasnil v peti minuti sodnikovega dodatka, ko je nepazljivost gostujoče obrambe izkoristil Meshari Al Nemer in poskrbel za končnih 4:2.

Al Nassr je kljub zmagi krepko zaostal za prvakom Al Hilalom, ki je imel na koncu kar 14 točk več kot Ronaldo in druščina.

Sezone v Savdski Arabiji še ni konec. Al Nassr in Al Hilal se bosta v petek ob 21. uri za lovoriko udarila v kraljevem pokalu.