Spodrsljaj Napolija, Juventus se bliža

Serie A 5. Nov 201718:34 > 18:43
Tullio M. Puglia, Getty Images

Nogometaši Napolija so na gostovanju pri Chievu ostali brez polnega izkupička. Valter Birsa in soigralci so izvlekli remi, česar so kajpaka veseli v taboru Juventusa, saj so se sinjemodrim iz Kampanije približali.

Spodrsljaj vodilne ekipe italijanskega prvenstva, sta izkoristila oba zasledovalca. Juventus je premagal Benevento (2:1) – zadela sta Gonzalo Higuain in Juan Cuadrado – Roma pa je v Firencah Fiorentino ugnala s 4:2. Dva gola je dosegel Gerson.

Cagliari je Verono premagal z 2:1, medtem ko je Atalanta slovenskih reprezentantov Jasmina Kurtića in Josipa Iličića doma z igralcem manj izvlekla remi (1:1) proti novincu v ligi, ekipi SPAL 2013. Za ekipo iz Bergama je tokrat igral le Kurtić, pa še to zgolj od 62. minute. Tekma med Laziem in Udinesejem je bila zaradi premočnega deževja preložena.

V večernem terminu je AC Milan v gosteh z 2:0 ugnal Sassuolo. Za “rossonere” sta v polno zadela Alessio Romagnoli (39. minuta) in Suso (67. minuta).

Po nepopolnem 12. krogu Serie A na prvem mestu ostaja Napoli (32 točk), Juventus zdaj zaostaja le za točko, tretji pa je Inter s 30 točkami.