Udinese utišal "Meazzo" – prvi poraz Interja v sezoni!

Serie A 16. Dec 201716:42 > 17:02
Emilio Andreoli/Getty Images

Nogometaši Udineseja so v 17. krogu Serie A na stadionu Giuseppe Meazza s 3:1 premagali vodilno ekipo italijanskega prvenstva, milanski Inter. Za varovance Luciana Spallettija je to sploh prvi poraz v tekoči sezoni Serie A.

Inter je bil do tega kroga edina neporažena ekipa v Italiji, a proti ekipi iz Vidma se je zataknilo. Udinese iz Milana odhaja s sedmo zmago v tej sezoni.

V 14. minuti je zadel Kevin Lasagna, le 71 sekund kasneje je izenačil Mauro Icardi (njegov 17. gol v sezoni), potem pa so v drugem polčasu na igrišču zagospodarili gostje.

V 61. minuti je Davide santon v kazenskem prostoru igral z roko, sledila je enajstmetrovka, ki jo je uspešno realiziral Rodrigo De Paul.

Ekipa trenerja Massima Odda se z minimalno prednostjo ni zadovoljila in še enkrat premagala Samirja Handanovića. Zadel je Čeh, Antonin Barak ter s tem postavil končnih 3:1.

Inter je tako prekinil serijo 18 zaporednih tekem brez poraza v Serie A, lahko pa izgubi tudi prvo mesto na lestvici. Prehiteti ga utegneta tako Napoli, kot tudi Juventus.