Napoli slavil v poplavi golov, Inter v krizi

Serie A 23. Dec 201716:56 > 16:57
Francesco Pecoraro/Getty Images

Nogometaši Napolija so v vznemirljivem dvoboju po preobratu s 3:2 premagali Sampdorio. Osemnasjti krog je zaznamoval nov poraz Interja.

Tekma se za sinjemodre izpod Vezuva ni začel najbolje, saj je Sampdoria povedla z odličnim zadetkom Gastona Ramireza iz prostega strela. V 16. minuti je Allen izenačil, a je Dorio v prednost spravil Fabio Quagliarella, ki je v 27. zadel iz enajstmetrovke.

Sledilo je orkanskih 10 minut Napolija – strelca za domače sta bila Lorenzo Insigne v 33. in Marek Hamšik v 39. minuti. Kot se je kasneje izkazalo, je Slovak postavil končni rezultat, pa čeprav so imeli gostje od 77. minute dalje igralc več.

Hamšik se je hkrati zavihtel na vrh liste strelcev v zgodovini kluba in tako za seboj pustil ikono kluba, Diega Armanda Maradono. Po tej zmagi ima Napoli 45 točk, Sampdoria jih ima 27.

Ekipa Interja je doživela drugi zaporedni poraz v serie A. Prizadejal jim ga je sassuolo, ki je doma slavil z 1:0. Edini gol je v 34. minuti dosegel Diego Falcinelli, velja pa omeniti, da je Mauro Icardi v 49. minuti zgrešil enajstmetrovko za izenačenje. Inter ima 40 točk in zaseda 3. mesto, Sassuolo pa je štirinajsti (20 točk).