Napoli z golom tik pred zdajci ostaja v boju za naslov

Serie A 8. Apr 201816:50 > 16:58
Francesco Pecoraro/Getty Images

Nogometaši Napolija so v 31. krogu Serie A z izidom 2:1 ugnali Chievo. Crotone je z 1:0 premagal Bologno, z enakim izidom pa je Verona odpravila Cagliari.

Napoli se je na “San Paolu” zelo namučil, da stre goste iz Verone, pa čeprav so imeli sinjemodri velikansko posest žoge in precej več strelov proti golu. Za še več sivih las v Kampaniji je poskrbel Dries Mertens, ko je v 50. minuti zgrešil enajstmetrovko.

Kazen je sledila v 73. minuti, ko je po protinapadu Chieva lepo zaključil Poljak, Marius Stepinski. Napoli je vztrajal pri napadalni igri in prek Arkadiusza Milika izenačil v 89. minuti.

V tretji in tudi zadnji minuti sodnikovega podaljška je mrežo Chieva po kotu zatresel vezist Amadou Diawara, s čimer je ohranil upe za letošnji naslov, saj Napoli za Juventusom še zmeraj zaostaja “le” za štiri točke.